pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Młodzi emeryci w Polsce. Między biernością a aktywnością

Autor książki:

Łukasz Krzyżowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 178 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788373836983
ISBN: 978-83-7383-698-3
Data: 2014-02-17
27.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W Polsce proces starzenia się ludności postępuje bardzo szybko, co zmienia kształt polskiej kultury starości. Na potrzeby niniejszej książki termin ten definiujemy jako zestaw norm i praktyk społeczno-kulturowych - realizowanych zarówno przez osoby starsze, jak i osoby młode wobec osób starszych - szczególnie istotnych na dalszych etapach życia. W naszych badaniach skoncentrowaliśmy się na młodych emerytach, a więc takich, którzy formalnie przeszli na emeryturę w okresie ostatnich pięciu lat. Ich doświadczenie emerytury jest więc krótkie, można powiedzieć, że są w fazie przejściowej pomiędzy kolejnymi etapami życia - pomiędzy późną dorosłością a starością. Ale jest to okres kluczowy, jeżeli chcemy gruntownie poznać doświadczenie starzenia się i uchwycić bieg życia jednostki w całej jego złożoności.

Przejście na emeryturę może być postrzegane jako znaczący moment w życiu człowieka. Ma on wpływ nie tylko na jednostkę przechodzącą na emeryturę, ale oddziaływa również na innych ludzi: członków rodziny, współpracowników, przyjaciół i znajomych. Jest więc kluczowy dla wielu wymiarów relacji społecznych. Pojawia się jednak pytanie, czy stanowi on punkt zwrotny w wymiarze tożsamościowym człowieka, czy w zasadniczy sposób odbija się na sposobie definiowania samego siebie i odnajdywania się w otaczającej rzeczywistości społecznej. Odpowiedź na to pytanie nie może być (i nie jest) odpowiedzią łatwą. Moment przechodzenia na emeryturę, jak i sam czas emerytury, nie jest bowiem doświadczeniem jednorodnym.

Książka "Młodzi emeryci w Polsce. Między biernością a aktywnością" - Łukasz Krzyżowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 178 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.60 zł. Zapraszamy na zakupy!