pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Metropolie mniejszości mniejszości w metropoliach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788373834804
ISBN: 978-83-7383-480-4
Data: 2011-03-04
24.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Współczesne metropolie i wielkie miasta, szczególnie tzw. świata zachodniego, nie tylko są coraz bardziej różnorodne etnicznie i kulturowo, lecz także przyciągają coraz więcej obcych. Okazują się oni niezbędni dla funkcjonowania gospodarki, bo ludność rodzima się starzeje, a młodzi nie wykazują ochoty do podejmowania prac uciążliwych i brudnych. Akceptuje się obecność obcych, pod warunkiem że nie rzucają się oni w oczy.
Nieliczni w Polsce muzułmanie nie wyróżniają się strojem, nie są więc przedmiotem ataków; inaczej jest z osobami czarnoskórymi, które często spotykają się z agresją słowną lub fizyczną. Być może fakt, że niedawno został zastrzelony przez policję obywatel Nigerii, nie miał związku z kolorem skóry ofiary, ale może też w konfrontacji z czarnuchem łatwiej było użyć broni. Polacy są nietolerancyjni nie tylko w stosunku do obcych, lecz także wobec innych, np. osób homoseksualnych.
Ostatnio w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł o prześladowaniu w jednym z łódzkich liceów nauczycielki - lesbijki. Inni mogą ostatecznie być wśród nas, byle byli niewidoczni.

Książka "Metropolie mniejszości mniejszości w metropoliach" - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2011 r. Cena 24.94 zł. Zapraszamy na zakupy!