pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mity edukacji seksualnej

Autor książki:

Josh McDowell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 1999
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
EAN: 9788385345800
ISBN: 83-85345-80-8
Data: 2019-07-01
Cena wydawcy: 30.45 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Josh Mc Dowell w swojej książce porusza bardzo ważny problem wychowawczy, jakim jest właściwe przygotowanie dziecka do życia w rodzinie. W tej dziedzinie większość współczesnych rodziców ma trudności lub też jest całkiem bezradna.

Obecne przemiany społeczne i ekonomiczne wymuszają coraz szybsze tempo życia i większe wymagania w dziedzinie specjalizacji zawodowej, to zaś powoduje znaczne rozluźnienie się więzi rodzinnych, a w następstwie rzutuje to na rozwój dzieci. W wychowaniu bardzo często pomijany jest aspekt wychowania seksualnego.

Autor ukazuje, że fundamentem wychowania seksualnego jest prawidłowe kształtowanie postawy miłości. Dziecko ma czuć, że jest kochane, a nie tylko wiedzieć o tym na podstawie troski rodziców o jego zewnętrzne potrzeby. W rzeczywistości młodzi ludzie potrzebują, bezwarunkowej, pełnej akceptacji miłości i mądrych, ale stanowczych wymagań a przede wszystkim nauczenia mówienia "nie" pokusom cywilizacji. Pragną oni poczucia prawdziwej bliskości z rodzicami. Gdy w rodzinie nie znajdują tej intymności, zaczynają jej szukać w życiu seksualnym.

Dziś celem edukacji seksualnej staje się tylko przekazanie umiejętności korzystania z środków antykoncepcyjnych i poronnych, doprowadzenie do akceptacji tzw. bezpiecznego seksu, czyli współżycia zabezpieczonego przed zarażeniem wirusem HIF i ciążą, przy nieraz całkowitym braku jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej ich szkodliwości. Seks jest całkowicie oderwany od kontekstu małżeństwa, rodzicielstwa, często także od jakiegokolwiek uczucia. W tego typu ujęciu gubi się prawdziwy sens ludzkiej płciowości. Edukacja seksualna pod hasłem rzekomej wolności wprowadza człowieka w głębokie zniewolenie, zamyka obraz człowieka do jednego tylko, popędowego wymiaru. Efektem takiej edukacji jest niejednokrotnie głęboka frustracja, poczucie bezsensu, agresja, albo działania autodestrukcyjne.

Autor proponuje włączenie i zaangażowanie rodziców w wychowanie seksualne, uświadomienie dzieciom konsekwencji swobody seksualnej, wpajanie młodzieży wartości moralnych i uczenia ich – poprzez odpowiednie programy – abstynencji seksualnej.

Książkę cechuje jasny, rzeczowy, logiczny i bardzo komunikatywny sposób przekazu treści. Jest to lektura godna polecenia wszystkim rodzicom, nauczycielom i wychowawcom.

Książka "Mity edukacji seksualnej" - Josh McDowell - oprawa miękka - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 384 stron i została wydana w 1999 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]