pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mit wiecznego powrotu w filozofii Alexandrea Kojevea

Autor książki:

Michał Sikora

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 154 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788373838093
ISBN: 978-83-7383-809-3
Data: 2016-03-03
21.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Cel książki jest podwójny. Po pierwsze, autor stara się przybliżyć nietuzinkową postać filozofa i jego słynnych wykładów dotyczących interpretacji Fenomenologii ducha Hegla, mających znaczny wpływ na kształtowanie kolejnych pokoleń francuskich myślicieli. Po drugie, podejmuje próbę odnalezienia klamry spinającej rozproszone wątki filozofii Kojeve a, na które składają się m.in.: historyczna apokalipsa, motyw władzy (figury mędrca i tyrana), zezwierzęcenie istoty ludzkiej zamieszkującej globalne państwo, ustanie czasu. Zdaniem Michała Sikory pomocny w rozwikłaniu zawiłych i niekonsekwentnych przemyśleń Kojeve a okazuje się mit wiecznego powrotu, który pozwala zrozumieć sens końca dziejów i miejsce człowieka w wieczności.

Michał Sikora - doktor nauk humanistycznych, filozof, socjolog, związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Zajmuje się współczesną filozofią francuską, postsekularyzmem, antropologią kulturową, filozofią społeczną i polityczną. Prywatnie niespełniony rockman i literat. Ceni przyjaźń, podróże i dobre wino.

Książka "Mit wiecznego powrotu w filozofii Alexandrea Kojevea" - Michał Sikora - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 154 stron i została wydana w 2016 r. Cena 21.67 zł. Zapraszamy na zakupy!