pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół

Autor książki:

Elżbieta Wiater

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 202x142 mm
EAN: 9788327719232
ISBN: 978-83-2771-923-2
Data: 2021-09-29
24.85  36.90  12.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu
Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek. Prorokinie w lśniących zbrojach i pokutnice w szorstkich włosienicach. Święte kobiety wieków średnich miały różne oblicza, ale łączyło je jedno: silna i nieugięta wiara w Boga. To one zmieniały bieg historii i oblicze Kościoła.

Scholastyka, Brygida z Kildare, Joanna d Arc, Hildegarda z Bingen, Dorota z Mątów, Katarzyna ze Sieny, Olga Kijowska, Jadwiga Andegaweńska i wiele innych - trzydzieści kobiet, trzydzieści historii, jeden Bóg.

Nie ma znaczenia, czy jesteś wielodzietną matką z charyzmatem ogarniania rzeczywistości, czy żyjącą w czystości dziewicą, która mimo bycia analfabetką staje się poczytną autorką - jeśli Chrystusowi tak się podoba, może cię posłać, byś głosiła słowo. I nie ma znaczenia, że jesteś osobą świecką - też możesz stać się narzędziem reformy Kościoła.

Elżbieta Wiater - doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościami dominikańską i bendyktyńską.

Książka "Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół" - Elżbieta Wiater - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2021 r. Cena 24.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]