pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zranieni. Rozmowy o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele
Książki »
Tytuł książki:

Zranieni. Rozmowy o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele

Autor książki:

Justyna Kaczmarczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 202x142 mm
EAN: 9788327718983
ISBN: 978-83-2771-898-3
Data: 2021-05-19
26.98  37.89  10.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zranieni w Kościele - wysłuchać, zrozumieć, pomóc
Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja - to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza Na jaką pomoc może liczyć Gdzie i jak zgłosić fakt molestowania Czy umiemy mówić o wykorzystywaniu seksualnym w taki sposób, by nie krzywdzić powtórnie tych, których ono dotknęło
Justyna Kaczmarczyk, dziennikarka Interii, zaprosiła do rozmowy specjalistów, którzy zajmują się pomocą osobom skrzywdzonym seksualnie. Są wśród nich psychologowie, prawnicy, ci, którzy postanowili przeciwstawić się ukrywaniu sprawców i którzy pracują na rzecz ochrony dzieci. Książkę otwiera słowo Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i poruszające świadectwo kobiety skrzywdzonej podwójnie - po raz pierwszy przed laty przez księdza katechetę i po raz drugi przed sądem kościelnym, kiedy to w cyniczny sposób próbowano wyciszyć sprawę.

Niezwykle ważna książka, pokazująca z różnych perspektyw problem wykorzystywania seksualnego w Kościele.

Ludzie się dziwią, że dopiero po wielu latach zaczynamy mówić o skrzywdzeniu. Zranienie pracuje w człowieku przez długi czas. To życie w lęku, poczuciu gniewu, buntu, wstydu, które buzuje, buzuje, aż w końcu wybucha.

Ze świadectwa osoby zranionej

Książka "Zranieni. Rozmowy o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele" - Justyna Kaczmarczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]