pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Alicja Lenczewska. Świadectwo życia

Autor książki:

Tomasz P. Terlikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
EAN: 9788327719997
ISBN: 978-83-2771-999-7
Data: 2021-12-22
30.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Mistyczka ze szczecińskiego bloku
Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki - Świadectwo i Słowo pouczenia - nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i do Boga. Przez całe zawodowe życie była związana ze szkołą - pewnego dnia zmieniła się z dobrze ustawionej urzędniczki komunistycznej placówki w osobę, która chce zostawić sprawy tego świata dla Jezusa Chrystusa. Wszystko podporządkowała życiu zgodnemu z duchem Ewangelii: pomagała potrzebującym, nieustannie modliła się jak założycielka jednoosobowego zakonu kontemplacyjnego. I przez 25 lat życia prowadziła dialog z Jezusem, zapisując objawione jej pouczenia.

Autor patrzy na jej spuściznę w kontekście obfitej literatury mistycznej, począwszy od św. Teresy z Avili przez św. Teresę z Lisieux aż po św. Faustynę. Czy słowa Alicji Lenczewskiej stanowią rozwinięcie wizji tych trzech świętych kobiet Czy to znaki czasu i wyraz Bożej opieki nad poszukującymi Jego miłości
Zmarła zaledwie dziesięć lat temu. Ciągle żyje w naszej pamięci i z roku na rok poszerza się grono czytelników Świadectwa i Słowa pouczenia.

Jedno czyste serce może uratować miliony dusz
Im mocniej wchodziła w mistyczną modlitwę, im bliżej była Chrystusa, tym bardziej harmonijnie łączyła w sobie rozmaite elementy życia, ten doczesny i ten wieczny. [T]woje dni zamieniaja sie w modlitwe ciagła. Dlatego nie ma tak wyraz´nej granicy pomiedzy czasem przeznaczonym na modlitwe i inne sprawy. Modlitwa twoja wkracza w z˙ycie i dlatego z˙ycie wkracza tez˙ w modlitwe. We wszystkim uczestnicze, w czym uczestniczy twoje ciało i twoja dusza. Otrzymałas´ znak bólu, o który prosiłas´, aby ułatwic´ ci to ciagłe trwanie we Mnie - s´wiadome trwanie, mówił do niej Jezus. I choć stopniowo właśnie dla modlitwy wycofywała się z życia czynnego (szczególnie w latach dziewięćdziesiątych i w wieku XXI), to do końca pomagała wszędzie tam, gdzie mogła.

Tomasz P. Terlikowski - znany dziennikarz, autor wielu biografii, opowiada o życiu (także duchowym) Alicji Lenczewskiej. Rozwiewa kontrowersje, a także odkrywa prawdopodobny sposób powstawania dzienników, w dużej mierze składających się z przekazanych jej wypowiedzi samego Jezusa.

Książka "Alicja Lenczewska. Świadectwo życia" - Tomasz P. Terlikowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.29 zł. Zapraszamy na zakupy!