pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Między słowem a dźwiękiem. Pieśni na głos i fortepian Franza Liszta

Autor książki:

Małgorzata Gamrat

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323523642
ISBN: 978-83-2352-364-2
Data: 2016-07-07
56.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pierwsza na świecie monografia na temat pieśni na głos i fortepian Franza Liszta, prezentuje jego główną ideę artystyczną: łączenie muzyki i poezji. Autorka przeprowadziła wnikliwe badania źródłowe i z pasją dąży do wyjaśnienia tajemnic ukrytych w słowno-muzycznej materii utworów Liszta. Dokonuje pogłębionej analizy jego dzieł i precyzyjnie sytuuje twórczość artysty w kontekście europejskiej XIX wiecznej tradycji gatunku. Książkę dopełnia aktualny katalog pieśni, oryginalne teklsty pieśni, kalendarium życia artysty oraz szczegółowe indeksy.

Adresatami niniejszej pracy są wszyscy, którzy interesują się dzisiejszą humanistyką, szczególnie interakcjami zachodzącymi między literaturą i muzyką w ich najbardziej naturalnym połączeniu, jakim jest pieśń. Liryka wokalna XIX wieku to obszar atrakcyjny dla wielu dziedzin naukowych - muzykologii, literaturoznawsta, szczególnie komparatystyki intersemiotycznej czy kulturoznawstwa zainteresowanego pieśnią oraz przenikaniem idei między sztukami. Książka ta może stanowić ciekawą lekturę dla osób zajmujących się zawodowo i z pasji wzajemnym oświetlaniem się sztuk, które było wyjątkowo bliskie dziewiętnastowiecznej estetyce i Lisztowi.

Książka "Między słowem a dźwiękiem. Pieśni na głos i fortepian Franza Liszta" - Małgorzata Gamrat - oprawa twarda - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2016 r. Cena 56.02 zł. Zapraszamy na zakupy!