pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Między pracą organiczną a walką o niepodległość. Myśl filozoficzna w Wielkopolsce w okresie zaborów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
EAN: 9788366849518
ISBN: 978-83-6684-951-8
Data: 2022-07-11
Obniżka ceny! 34.05  42.00  7.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Pierwsza część książki rysuje bogaty i zróżnicowany wewnętrznie obraz historycznych form zaangażowania niepodległościowego w okresie zaborów. Przedstawiono w niej sylwetki intelektualne poznańskich organiczników i myślicieli społecznych, jak również poetów i filozofów. Kolejne części tomu poświęcono czołowym przedstawicielom wielkopolskiej myśli filozoficznej XIX wieku, których aktywność i dorobek intelektualny wykraczały poza kontekst regionalny. Znajdujemy w tym gronie urodzonego w Wolsztynie matematyka i filozofa Józefa Marię Hoene-Wrońskiego i dwóch wybitnych reprezentantów dziewiętnastowiecznego heglizmu polskiego - Karola Libelta i Augusta Cieszkowskiego.

Lektura książki Między pracą organiczną a walką o niepodległość uświadamia potrzebę prowadzenia dalszych badań nad myślą filozoficzną i społeczną czasu zaborów na terenie Wielkopolski. Do tytułu książki chciałoby się dodać "tom pierwszy", zachęcając tym samym do publikowania kolejnych wyników tak ukierunkowanych badań historycznofilozoficznych.

dr hab. Marek Rembierz, prof. UŚ

Książka "Między pracą organiczną a walką o niepodległość. Myśl filozoficzna w Wielkopolsce w okresie zaborów" - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.05 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]