pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Copernicus Center Press
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 308 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788378866541
ISBN: 978-83-7886-654-1
Data: 2022-06-09
37.62  49.90  12.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czego dotyczy ekonomia Dlaczego ekonomiści nie mogą przewidzieć kryzysów ekonomicznych Czy istnieje ekonomia wolna od wartości Czy bogacąc się będziemy szczęśliwsi A także, czy rząd ma prawo „szturchać” obywateli Na te, i szereg innych pytań z szeroko rozumianej ekonomii, filozofii i etyki odpowiadają dwaj wybitni przedstawiciele świata nauki: dr hab. Marcin Gorazda, prawnik, filozof, ekonomista oraz dr Tomasz Kwarciński, ekonomista i filozof.

Autorzy w swojej pracy obrali za cel przedstawienia zagadnień z „filozofii ekonomii” jednakże w przeciwieństwie do swoich poprzednich publikacji, postanowili uczynić to w bardziej przystępnej formie. Jest więc to pozycja adresowana do czytelnika chcącego poznać i zrozumieć świat ekonomii, czemu zdecydowanie pomaga mocne uproszczenie omawianych zagadnień, luźny, miejscami gawędziarki styl narracji, oraz liczne, często kontrowersyjne przykłady z badań ekonomicznych. Naukowcy przekonują, że ekonomia jako nauka społeczna korzysta z całej gamy metod typowych dla nauk społecznych. Ma jednak pewne historycznie uwarunkowane osobliwości, na które warto zwrócić uwagę jeżeli chce się ją w pełni zrozumieć, stąd potrzeba wyjaśnienia między innymi modeli matematycznych, którym autorzy poświęcają cały osobny rozdział. Nie zapominają także o metodach empirycznych, ekonomii behawioralnej, znaczeniu analiz danych, procesach eksperymentalnych i wielu, wielu innych zagadnieniach przybliżających czytelnikowi świat ekonomii.

Książka "Między dobrobytem a szczęściem. Eseje z filozofii ekonomii" - Marcin Gorazda,Tomasz Kwarciński - oprawa Miękka - Wydawnictwo Copernicus Center Press. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2022 r. Cena 37.62 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]