pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mgła emocje paradoksy. Szkice o (polskiej) polityce

Autor książki:

Marek Migalski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Liberte
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788361894100
ISBN: 978-83-6189-410-0
Data: 2019-04-29
28.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wydawnictwo Liberté! ma przyjemność zaprezentować kolejną pozycję książkową, której autorem jest znany polskim czytelnikom politolog i publicysta Marek Migalski. Premiera zaplanowana jest na 15 kwietnia 2019.

Migalski jest ciekawym przykładem akademika, który o polityce nie pisze wyłącznie z pozycji teoretyka. Jego pięcioletnie doświadczenie w ławach Parlamentu Europejskiego okazało się być dla niego unikalnym źródłem wiedzy o praktycznym wymiarze robienia polityki, a cenne spostrzeżenia z tego okresu stały się punktem wyjścia dla tekstów zebranych w prezentowanej publikacji. Dzięki lekkiej formie i ciekawej tematyce najnowszą książkę Migalskiego czyta się jednym tchem.

O autorze:
Marek Migalski - politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, publicysta polityczny i polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami współczesnych systemów politycznych i partyjnych. Publikował artykuły na temat polskiej sceny politycznej w prasie, m.in. w Dzienniku, Gazecie Wyborczej, Rzeczypospolitej i Wprost. Autor wielu książek, z których ostatnie ukazały się nakładem Wydawnictwa Liberté!: Naród urojony (2017, Biblioteka Liberté!), Budowanie narodu. Przypadek Polski w latach 2015-2017 (2018, Biblioteka Liberté!).

O książce napisał Rafał Matyi:
"Uważna lektura zebranych poniżej tekstów pokazuje (...), że Migalski nie jest kolekcjonerem politycznych ciekawostek. Poszukuje reguł, a nie wyjątków. Jest politologiem, a nie gawędziarzem, który zachwyca plotkami, zwykle tylko po części prawdziwymi, naciąganymi dla dobrej puenty. Każdy opublikowany tu tekst jest zatem tak naprawdę o regułach. Ale reguły te nie są przepisane z mądrzejszej, zachodniej literatury, ani nawet wyczytane w prasie. Migalski ufa tylko własnym obserwacjom, rozmowom z politykami, własnym doświadczeniom z krótkiej, pięcioletniej kariery politycznej."

Książka "Mgła emocje paradoksy. Szkice o (polskiej) polityce" - Marek Migalski - oprawa miękka - Wydawnictwo Liberte. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.