pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Metamorfozy społeczne. Tom 19. Perspektywy przegranych i zwycięzców Wielkiej Wojny: zbiorowe tożsamości i indywidualne doświadczeni

Autor książki:

Andrzej Nowak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Historii PAN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 509 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788365880260
ISBN: 978-83-6588-026-0
Data: 2018-10-18
Cena wydawcy: 60.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

om, który oddajemy do rąk czytelników, jest rezultatem badań, zaplanowanych w ramach szerszego projektu - grantu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, realizowanego od 2014 r. w Instytucie Historii PAN pod kierownictwem prof. Włodzimierza Mędrzeckiego: Pierwsza wojna światowa na ziemiach polskich. Oczekiwania - doświadczenia - konsekwencje. Pierwszy, wstępny niejako etap tych badań relacjonował tom poświęcony analizie stanu wyobrażeń społecznych, planów politycznych, tożsamości kulturowych i ich przemian w Europie Środkowo-Wschodniej - u progu Wielkiej Wojny1.

W niniejszym tomie grupa autorów - jedenaścioro współpracowników grantu w serii mikrografii próbuje spojrzeć w nowy sposób na doświadczenia i przemiany związane z I wojną światową "na ziemiach polskich". Nie jest to historia walki o niepodległość, dyplomacji, działań frontowych ani też tradycyjnie uprawiana historia społeczna (grup społecznych).

(Ze wstępu)

Książka "Metamorfozy społeczne. Tom 19. Perspektywy przegranych i zwycięzców Wielkiej Wojny: zbiorowe tożsamości i indywidualne doświadczeni" - Andrzej Nowak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Historii PAN. Książka posiada 509 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]