pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skrzydła zwycięzców skrzydła pokonanych skrzydła niepodległości 1918

Dane szczegółowe:
Wydawca: Inforteditions
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 155x214 mm
EAN: 9788365982469
ISBN: 978-83-6598-246-9
Data: 2020-04-15
40.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opracowanie oddawane w twe ręce Drogi Czytelniku jest pokłosiem ostatniej, czwartej międzynarodowej konferencji lotniczej zorganizowanej tak jak i poprzednie w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku. W ciągu czterech lat przez obiekt ten przewinęło się znamienite grono prelegentów, znawców tematyki lotniczej Wielkiej Wojny z Austrii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Francji, Włoch, Serbii, Słowenii, Czech, Słowacji oraz Polski, którzy pozostawili po sobie nie tylko wrażenie niebywale wysokiego poziomu w prezentowanej przez siebie w referatach tematyce jak i tutaj odbywały się "chrzciny" następujących po sobie czterech tomów pokonferencyjnych. Niebywale cieszy fakt, że echa lotniczych konferencji dotarły do naukowych centrów świata i zasiliły zasoby biblioteczne np. Museum Specialist, Collections Processing Unit National Air and Space Museum/Smithsonian Institution w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) jak i wzbudziły uznanie światowych autorytetów z lotniczej tematyki takich jak płk. Terry Finnegan, Carl J. Bobrow z USA, John Herris z amerykańskiego wydawnictwa Aeronautbooks czy Helmuth Jäger z Niemiec.

Postawiona konferencyjna teza Ohne Flieger kein Sieg została udowodniona a luka w nauce dotycząca działań lotniczych na "zapomnianych frontach Wielkiej Wojny" wypełniona. Tym samym organizacja wspomnianych czterech międzynarodowych konferencji lotniczych w okresie rocznicowych obchodów 100. lecia wydarzeń z lat 1914-1918 pokazała, iż gorlickie muzeum zasłużenie trafiło do grona zauważalnych na naukowej mapie świata (Andrzej Olejko)...

Książka "Skrzydła zwycięzców skrzydła pokonanych skrzydła niepodległości 1918" - oprawa miękka - Wydawnictwo Inforteditions. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2020 r. Cena 40.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.