pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu / QBS

Dane szczegółowe:
Wydawca: QBS - Quality Business Software
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 212 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788395359620
ISBN: 978-83-9535-962-0
Data: 2019-10-08
25.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było!
Nieprzejednany wolnościowiec, biocybernetyk badający procesy społeczne, nieskorumpowany i ideowy polityk oraz międzynarodowej sławy politolog postanowili wspólnie wydać książkę pod wielce intrygującym tytułem: Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu.

Inspiracją była bieżąca sytuacja polityczna w naszym kraju.

Biocybernetyk wprowadza czytelnika w teorię systemów politycznych i pokazuje jak różne systemy kształtują takie, a nie inne ludzkie zachowania. Władza psuje, a ludzie będący u władzy zagarniają jej coraz więcej, a ta zwrotnie psuje ich jeszcze bardziej.

Polityk przenosi te systemowe rozważania na polski grunt i tłumaczy, że bardzo wiele patologii w naszej ojczyźnie wynika właśnie z systemu. Pokazuje, jak system wyborczy sprawia, że kontrolując zaledwie kilkadziesiąt osób, można panować nad całym krajem.

Czy jesteśmy w stanie zbudować społeczeństwo na prawdę obywatelskie? Czy możemy stworzyć prawdziwą demokrację, nie wywracając wszystkiego do góry nogami? Jakie założenia w polityce należałoby przemyśleć od nowa i co zmienić?
Politolog proponuje rozsądną i opartą na sprawdzonych wzorcach receptę zmiany naszego systemu politycznego na lepszy.

Największym atutem tej publikacji jest nieplanowana zbieżność poglądów współautorów. Spotkali się, niejako przez przypadek, nękani troską o los Polski i postanowili wspólnie wydać książkę. W ten sposób powstała lektura obowiązkowa dla każdego Polaka. Każdego, komu leży na sercu dobro Ojczyzny. Każdego, bez względu na jego poglądy polityczne.

Każdy z autorów napisał coś innego, ale całej trójce chodzi o to samo: tak, jak jest nie może być dalej, bo prędzej czy później doprowadzi to do katastrofy.

Książkę wydano w popularnej serii "Biblioteka Rządzących i Rządzonych".

Książka "Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu / QBS" - Jan Kubań, Mirosław Matyja, Janusz Sanocki - oprawa miękka - Wydawnictwo QBS - Quality Business Software. Książka posiada 212 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.