pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

List o przyczynach kryzysu Kościoła

Autor książki:

Benedykt XVI

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 120x160 mm
EAN: 9788378646228
ISBN: 978-83-7864-622-8
Data: 2020-01-22
11.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

List autorstwa Benedykta XVI O przyczynach kryzysu Kościoła, w którym obszernie przedstawia on podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w sferze seksualnej.
Poszukując przyczyn tego kryzysu Ojciec Święty wskazuje na częsty brak wiary w rzeczywistą obecność Boga w Kościele i świecie (także wśród wysokich rangą duchownych!) oraz na faktyczne odrzucenie odwiecznych, Boskich praw moralnych. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz nowocześnie pojmowanego Kościoła czy idee seksualnej rewolucji lat 60, które przeniknęły w struktury Kościoła.
Benedykt XVI ujawnia także problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów duchownych. List Benedykta XVI, pierwotnie opublikowany w bawarskim katolickim piśmie Klerusblatt, wywołał wielkie poruszenie na całym świecie i stał się fundamentalnym drogowskazem dla tych katolików, którzy wśród panującego zamętu dochowują wierności tradycyjnemu nauczaniu Kościoła.

Książka "List o przyczynach kryzysu Kościoła" - Benedykt XVI - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2019 r. Cena 11.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.