pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Legenda o samobójstwie

Autor książki:

David Vann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788394941406
ISBN: 978-83-9494-140-6
Data: 2018-02-05
26.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

"Kiedy ojciec proponuje Royowi spędzenie kilku miesięcy na odludnej wyspie Sukkwan, tylko we dwóch, chłopak waha się, zanim postanowi opuścić dom i znaną sobie codzienność. Nic nie potoczy się tak, jak sądzili. Życie zaskakuje i ciągle przypomina, że nie wszystko można przewidzieć, zaplanować i ułożyć po swojemu. Ważne jest, by przetrwać, odnaleźć radość tam, gdzie tylko się da, i wybaczyć innym ich słabości.

Skomplikowane relacje rodzinne, trudne wybory, miłość i namiętności, to wszystko znajdziemy w oszczędnej prozie Davida Vanna, która targa emocjami czytelnika i której nie da się zapomnieć.

Legenda o samobójstwie to książka utkana z pięknych, głęboko wstrząsających opowieści. Uważajcie - to powieść, którą zapamiętacie do końca życia.

- Jakub Żulczyk
Jeśli szukasz książki nieoczywistej, zaskakującej i poruszającej to musisz poznać Legendę o samobójstwie Davida Vanna. Autor stworzył przejmującą opowieść o relacji syna i ojca, dorównującą klasykom światowej literatury. Vann nie boi się literackiego i artystycznego ryzyka, wręcz zaskakując tym, jak łatwo omija rafy sentymentalizmu i kiczu. Proza, z którą trzeba się zmierzyć.

- Wojciech Szot, Kurzojady
Prawdziwie wielki pisarz.

- The Irish Sunday Independent
Pełna mściwości, a jednocześnie żalu i empatii, wiarygodna, a jednocześnie odrealniona, i absolutnie wciągająca.

- Christopher Tayler, The Guardian
Nieustępliwa, rozdzierająca serce doskonałość, która wytrzyma porównanie z Drogą Cormaca Mc Carthy ego.

- The Weekend Australian Magazine
Doskonała (...) Proza Vanna ma w sobie siłę Cormaca Mc Carthy ego i Hemingwaya, a jednocześnie własną energię i zwinność.

- The Times"

Książka "Legenda o samobójstwie" - David Vann - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.58 zł. Zapraszamy na zakupy!