pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Czekaj, mrugaj

Autor książki:

Gunnhild Oyehaug

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395203862
ISBN: 978-83-9520-386-2
Data: 2019-03-08
26.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

To książka o wszystkim, co ważne w życiu: o miłości, poszukiwaniach, ambicjach i samotności
Bohaterowie pokazani są jak w kalejdoskopie: poznają się, mijają i poruszają w labiryncie życia, nie tracąc optymizmu i nadziei nawet wtedy, gdy zderzają się ze ścianą rzeczywistości.

Czekaj, mrugaj to misternie ułożona mozaika z ludzkich uczuć i relacji. Dekadę po pierwszym wydaniu powieść nadal zachowuje swoją uniwersalną aktualność.

Literacki smakołyk - lekki, ale zarazem erudycyjny, ironiczny i serio, z prostą historią i misterną konstrukcją. Mamy tu ludzi-kratery i ludzi-owce, młode kobiety z różnymi złudzeniami i facetów przeżywających kryzys wieku średniego. Kolizji między nimi nie da się uniknąć, wtedy właśnie robi się i śmiesznie, i smutno, bo Gunnhild Oyehaug zajmuje się dekonstrukcją wielu płciowych i społecznych stereotypów. A najlepszym dowodem na odwrócenie porządku w jej powieści są postaci narratorek - Beatrycze i Dulcynea, zajmujące miejsce Dantego i Don Kichota.

 Paulina Małochleb, Książki na ostro
Książka pełna zagadek. Od tajemniczego tytułu po samo zakończenie. Ale do jej czytania nie potrzeba zdolności detektywistycznych, wystarczy otwarta głowa i miłość do sztuki, która odgrywa ogromną rolę w życiu bohaterów. Zadziwiające jest to, jak łatwo gubią się w jej interpretacjach i jak słabo radzą sobie ze zrozumieniem własnych uczuć. Są przez to tacy prawdziwi, ludzcy i nam bliscy.

 Agnieszka Kalus, Czytam, bo lubię
W tej książce wszystko jest ważne. Na przykład to, co się stanie z twoim wybitym zębem, i to, czy zdecydujesz się zamówić zupę czy wino przed południem. Bo Gunnhild Oyehaug proponuje nam opowieść o zaglądaniu do ludzkiej głowy z wielu perspektyw, bardzo drobiazgowo. Nietuzinkowa i pełna napięcia narracja o tym, co oczywiste. Tylko czy oczywiste jest to, że jesteśmy ludźmi?
 Jarosław Czechowicz, Krytycznym okiem
Wielogłos ciekawie skrojonych, charyzmatycznych postaci, których losy się ze sobą przeplatają. Zachwyca mnie, jak głęboko w sztuce i literaturze zakorzenione są ich życia, jak przy ich pomocy bohaterowie objaśniają sobie codzienność. To momentami cierpka, lecz niezwykle pozytywna opowieść o tych, którzy wciąż szukają swojego miejsca we wszechświecie. Barwny, oryginalny głos oddany wyjątkowemu narratorowi.

 Karolina Kurando, BOOKS SILENCE
Może nie jest idealna, ale wiele jej nie brakuje.

 Kirkus Reviews
Czekaj, mrugaj to idealna proza na nasze czasy.

 Dagens Nyheter
Gunnhild Oyehaug napisała literacką powieść. W odróżnieniu od wielu innych pisarzy udało jej się napisać książkę nie tylko ambitną, ale również taką, którą się świetnie czyta.

 Göteborgs-Posten
Autorka pisze o trzech kobietach, ale udaje jej się stworzyć cały wszechświat, opowieść o całym naszym ciężkim, śmiesznym życiu.

The Paris Review

Książka "Czekaj, mrugaj" - Gunnhild Oyehaug - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.05 zł. Zapraszamy na zakupy!