pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nasz chłopak

Autor książki:

Daniel Magariel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pauza
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 204x146 mm
EAN: 9788394941444
ISBN: 978-83-9494-144-4
Data: 2018-06-04
23.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Ojciec i jego dwóch nastoletnich synów wygrali "wojnę", jak nazywają trudny rozwód i walkę o prawo do wyłącznej opieki nad dziećmi. Zostawiają dom w Kansas i jadą przez noc do Nowego Meksyku, by zacząć od początku, podekscytowani szansą na nowe życie we trzech. Od podstaw budują codzienność, wydawałoby się - zwyczajną - chłopcy idą do szkoły, ojciec zdaje się pracować, nawiązują znajomości.

Wkrótce jednak pojawiają się złowieszcze zapowiedzi zmian - martwe i nieobecne spojrzenie ojca, nocne hałasy, coraz dziwniejsi goście. Chłopcy obserwują, jak ich świat zaczyna się zmieniać i ogarnia go chaos. Daniel Magariel przedstawia nam fascynującą postać walczącego o normalność rodzica i porażający obraz współuzależnionej rodziny.

Zachwycający, niezwykle dojrzały debiut Magariela to książka o rzeczach najważniejszych. O dziecięcej naiwności i wierze w to, że najbliżsi nie krzywdzą. O braterstwie, ojcostwie i miłości, która zbyt często bywa ślepa. Ale Nasz chłopak to także opowieść o tym, jak łatwo ulegamy manipulacjom i pozwalamy, by ktoś świadomie nadużywał naszego zaufania. Siła tej prozy jest ogromna. Paraliżująca.

Michał Nogaś, "Gazeta Wyborcza"
Precyzyjna, niepokojąca i intensywna. Mało kto potrafi jak Magariel powiedzieć tak wiele w tak niewielu słowach. Gwałtowny i mocny debiut.

Hanya Yanagihara
Doskonała, niepokojąca, dramatycznie komiczna, wstrząsająca - mistrzowski popis mówiący coś nowego o klasie, męskości, uzależnieniu i rodzinie. Daniel Magariel to ekscytująca nowa obecność w amerykańskiej literaturze.

George Saunders
W tej narkotycznej - dosłownie i w przenośni - prozie zło czai się od pierwszej strony. Trudno się od niego będzie uwolnić, podobnie jak i trudno będzie uwolnić się od czytania Naszego chłopaka.

Marcin Wilk, "Wyliczanka"
Jedna z najbardziej niezwykłych debiutanckich powieści tego roku? wstrząsający obraz relacji, które wiążą nas z rodziną? Współczucie i głębokie zrozumienie istoty uzależnienia nadają znaczenie tej niewielkiej powieści Daniela Magariela.

"Rolling Stone"

Książka "Nasz chłopak" - Daniel Magariel - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Pauza. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2018 r. Cena 23.25 zł. Zapraszamy na zakupy!