pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kulturowe bariery i szanse dialogu

Autor książki:

Krzysztof Bakalarski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 188 s.
EAN: 9788382700626
ISBN: 978-83-8270-062-6
Data: 2022-04-14
53.01 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W czasach coraz silniejszego nastawienia na eksponowanie przez każdego osobistej ważności, budowania poczucia sprawczości przy wykorzystaniu mediów społecznościowych takie rozwiązania stanowią pożywkę dla różnych form kontestacji oraz wzmacniają atrakcyjność społeczną ruchów populistycznych. Kształtują poczucie niesprawiedliwego rozwarstwienia społeczeństw na uprzywilejowane elity i pokrzywdzonych szarych obywateli. Podziały i wzajemne wykluczenia generują konflikty społeczne, niestety pozostawiane bez rozwiązania.

Dlaczego tak trudno o porozumienie wśród ludzi Jeśli możemy uzyskać zrozumienie w zamian za rozumienie innych, to dlaczego tak mało zainteresowania wykazujemy racjami bliźnich Dlaczego zamiast dialogu prowadzimy coraz ostrzejszy spór o wielowymiarowym kształcie. Dotyka on różnic politycznych, światopoglądowych, ideologicznych, obyczajowych, religijnych, kulturowych. Starając się szukać odpowiedzi na wymienione ważne pytania, Autor sięga do obszarów, które w jego przekonaniu generują konflikty i stanowią bariery dialogu i porozumienia.

Książka "Kulturowe bariery i szanse dialogu" - Krzysztof Bakalarski - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2022 r. Cena 53.01 zł. Zapraszamy na zakupy!