pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Miłość i trucizna. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy

Autor książki:

Piotr Godek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna CM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 148x119 mm
EAN: 9788367240215
ISBN: 978-83-6724-021-5
Data: 2022-05-11
28.37  39.86  11.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Miejscowość N. przy czechosłowackiej granicy, Warszawa, lata 30. XX w. Andrzej Krasnolicki przebywa na urlopie. Niebawem po swoim przyjeździe poznaje tajemniczą Martę Dalle oraz jej nie mniej tajemniczego, a srogiego wuja. Wuj jest byłym wojskowym usuniętym w dziwnym okolicznościach u szczytu kariery z Warszawy. Mieszka w N., jednocześnie obawiając się zamachu na swoje życie. Niebawem do niego dochodzi: wojskowy zostaje otruty. Kto miał na celu jego zgładzenie Podejrzana jest m.in. Marta, która studiuje książki o truciznach. Tymczasem Kranoslicki, który się w niej zakochał okazuje się inspektorem policji śledczej...

Tajemnicze otrucie

Fragment książki:

- Myślałem dotąd, że diabli stronią od złego, jednak pomyliłem się. Ale chorować w takiej chwili, gdy jestem zawalony pracą, to naprawdę nie ma sensu.

- Co panu pułkownikowi właściwie dolega - zapytałem ze współczuciem.

Nagle uwagę moją zwróciła duża fotografia młodej i bardzo ładnej kobiety, stojąca na nocnym stoliku. Pułkownik wzruszył ramionami.

- Sam dobrze nie wiem - rzekł z goryczą. - Lecz wątpię, czy wyzdrowieję. Są ludzie, którzy mnie nienawidzą, są i tacy, którzy kochają... Niestety! Nie ma ich w tej chwili przy mnie.

Z widocznym trudem wyciągnął rękę, ujął fotografię młodej kobiety, i przyglądał jej się długo w milczeniu.

- Znowu ten obrzydliwy smak w ustach - skrzywił się nagle. - Daj mi pić - zwrócił się do siostrzenicy.

Marta w milczeniu podała mu kubek z mlekiem.

- Może pan pułkownik poradzi się lekarza - zaproponowałem.

Książka "Miłość i trucizna. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy" - Piotr Godek - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna CM. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.37 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]