pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Demon wyścigów. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy

Autor książki:

Stanisław A. Wotowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ciekawe Miejsca
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250 s.
Wymiar: 118x200 mm
EAN: 9788366022294
ISBN: 978-83-6602-229-4
Data: 2018-09-20
22.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Warszawa, lata 30. XX w. Tor Wyścigów na Polu Mokotowskim. Dżokej Grot jest jednym z najbardziej utalentowanych dżokejów w stolicy. Jednak od pewnego czasu na torze dzieją się dziwne rzeczy: wygrywają zawodnicy słabi, a niektórzy, w tym także i Grot, dostają propozycje nie do odrzucenia za przegranie wyścigu lub pogróżki od tajemniczego Demona Wyścigów. Ma on rozlegle możliwości: może zatruć konia lub wykluczyć dżokeja z wyścigu, przez co wpływa na to, kto wygrywa pieniądze na zakładach. Właściciele koni i stali bywalcy tracą majątki. Dżokej Grot wraz z siostrą właściciela stajni, Tiną Świtomirską, próbują wyjaśnić tę sprawę. Jednak Demon Wyścigów okazuje się nie lada przeciwnikiem...

Powieść tę zadedykował Wotowski swojemu ojcu, jeźdźcowi i wybitnemu znawcy koni. W książce szczególną uwagę poświęcił środowisku, słownictwu i całej otoczce wyścigów konnych w Warszawie lat 30. XX w.

Fragment książki:
"Od początku sezonu, rzekłbyś, pojawiła się na torze tajemnicza szajka, reżyserująca niemal wszystko z matematyczną ścisłością. Przegrywały najlepsze konie - gałgany odnosiły niespodziewane zwycięstwa. Faworyci zmieniali formę, biegając jak najbardziej fantastycznie i zajmując przeważnie ostatnie miejsca, a fuksy były stałym zjawiskiem. Choć publiczność poczynała mocno sarkać, a tu i ówdzie ukazały się w pismach złośliwe pod adresem dyrekcji wyścigów wzmianki, sądzono, że to o oderwane dżokejskie kawały chodzi, które prędzej czy później uda się ukrócić, nie zaś o zakrojony na szeroką skalę system. I Grot początkowo tak sądził. Lecz te nagabywania, obietnice, ba, nawet pogróżki, jakimi zasypywano go od tygodnia, świadczyły, że rzecz ma się zgoła inaczej... Te listy ze śmiesznym i pompatycznym podpisem - demon wyścigów - no i to dzisiejsze w imieniu demona wyznaczone mu spotkanie..."

Książka "Demon wyścigów. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy" - Stanisław A. Wotowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Ciekawe Miejsca. Książka posiada 250 stron i została wydana w 2018 r. Cena 22.32 zł. Zapraszamy na zakupy!