pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Węgierska awantura. Narzeczona z kontrwywiadu. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy

Autor książki:

Adam Nasielski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna CM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 158 s.
Wymiar: 194x119 mm
EAN: 9788366704022
ISBN: 978-83-6670-402-2
Data: 2020-09-17
27.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Warszawa, Łódź, lata 30. XX w. Dwie mini powieści Adama Nasielskiego, publikowane w Co tydzień powieść.
Węgierska awantura: Ogrodnik Michał Gródecki, tymczasem bez pieniądza, wygrywa niespodziewanie na loterii małego Fiata z pełnym bakiem. Udaje się na przejażdżkę poza miasto. Paliwo kończy mu się w pobliżu tajemniczego domu, w którym przebywa młoda kobieta uznana za obłąkaną.
Narzeczona z kontrwywiadu: inżynier Józef Kosowski pracuje w łódzkich zakładach Carbon. Niestety, ktoś podkłada ogień, fabryka płonie, inżynier traci pracę. Niebawem zostaje zatrudniony w domu transportowym Wilhelma Hagena, w którym dzieją się tajemnicze rzeczy.
Pierwsze wydanie książkowe
Fragment książki:
Michał podniósł kopertę, aby włożyć na dawne miejsce. Nie miał zamiaru nawet jej oglądać. Gdy jednak nachylił się, ze zdumieniem odczytał napis na tym miejscu, gdzie zwykle wypisuje się adres:
RATUJCIE MNIE!
Każdy, kto tę kopertę znajdzie niech przeczyta jej zawartość.
Aha! rzekł Michał cicho do siebie. To pewno ta wariatka z manią prześladowczą.
Uważał jednak, że ze względu na napis nie popełni żadnej niedyskrecji, jeżeli przeczyta. Otworzył więc:
Nazywam się Janina Marczewska. Roger Kaniewski więzi mnie u siebie w domu jako chorą umysłowo. Chce ożenić się ze mną i zagarnąć mój posag. Każdy, kto te słowa odczyta niech zawiadomi policję i określi miejsce bo ja nie wiem, gdzie jestem uwięziona.

Książka "Węgierska awantura. Narzeczona z kontrwywiadu. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy" - Adam Nasielski - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna CM. Książka posiada 158 stron i została wydana w 2020 r. Cena 27.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.