pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Puama E. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy

Autor książki:

Adam Nasielski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ciekawe Miejsca
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 181 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788365499097
ISBN: 978-83-65499-09-7
Data: 2016-05-19
27.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Lata 30. XX wieku. Inspektor Bernard Żbik wypoczywa na urlopie w Zakopanem. Jego spokój zakłóca przypadkowo usłyszany komunikat radiowy o kradzieży groźnej trucizny, zwanej „Puama E”, której jedna kropla potrafi doprowadzić człowieka do obłędu. Lokalne władze zwracają się do genialnego inspektora z prośbą o pomoc w tej trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Żbik przerywa zasłużony urlop, by wykryć złodzieja „Puamy E” i być może zapobiec masowej katastrofie. Nieznany teren, brak punktu odniesienia, nietypowa sytuacja oraz poczucie ciągłego zagrożenia. Czy i tym razem genialny detektyw wyjdzie zwycięsko z nowej „Wielkiej Gry”?
30. tom Kryminałów przedwojennej Warszawy
Wielki unikat na rynku antykwarycznym - jeden z trzech najtrudniej dostępnych "Żbików".

Fragment książki:
„Halo! Halo! Polskie Radio Warszawa i wszystkie, rozgłośnie polskie. Powtarzamy komunikat nadzwyczajny. Uwaga! Dziś rano stwierdzono w laboratorium doktora Wermińskiego, że zaginęła butla z trucizną o straszliwej mocy. Ostrzega się wszystkich przed działaniem tego bezbarwnego i bezzapachowego płynu, którego już jedna kropla wystarczy dla uśmiercenia ośmiu ludzi, a zaginiona butla do wytrucia milionowego miasta. Butla ta była bez napisu, żelazna, z nalepką opatrzoną trzema trupimi czaszkami. Komenda Główna Policji Państwowej w Warszawie przeznacza nagrodę pięć tysięcy złotych i bezkarność za jej dostarczenie. Powtarzamy komunikat nadzwyczajny w języku francuskim. Halo! Halo! Radio Polonais Varsovie...”.

Bernard Żbik wstał i przesunął kontakt. Głos urwał się.

– Dlaczego pan to robi, inspektorze?
– Mam dość kryminału i Komendy Głównej. Jestem na urlopie!

Książka "Puama E. Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy" - Adam Nasielski - oprawa miękka - Wydawnictwo Ciekawe Miejsca. Książka posiada 181 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.