pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Korpo. Jak się pracuje w zagranicznych korporacjach w Polsce

Autor książki:

Katarzyna Duda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bractwo Trojka
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 207 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788396426703
ISBN: 978-83-964267-0-3
Data: 2022-07-05
34.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka „Korpo” powstała na podstawie rozmów z pracownikami zagranicznych korporacji w Polsce. Autorka przeprowadziła wywiady między innymi z osobami zatrudnionymi w centrach logistycznych, w firmach kurierskich, w fabrykach motoryzacyjnych i w call center.

Rozmowy te pokazują, że za fasadą korporacyjnych praktyk, takich jak warzywne wtorki i owocowe czwartki, karnety na siłownię i pakiety medyczne, kryje się często złe traktowanie pracowników. Dowiadujemy się z tych rozmów, że Polacy są gorzej wynagradzani niż osoby zatrudnione na podobnych stanowiskach w innych krajach Europy Zachodniej, wymusza się na nich samozatrudnienie, odmawia się im prawa do płatnego urlopu wypoczynkowego, ośmiu godzin pracy i strajku, przerzuca się na pracowników koszty świadczenia usług i odpowiedzialności za organizację pracy, wymusza się na nich pracę w nadgodzinach, nieustannie kontroluje się i wywiera presję i postępuje wedle reguły „robotnik się zepsuł, robotnik musi odejść”.

W książce oddano głos wielu pracownikom, którzy działają w związkach zawodowych i próbują poprawić warunki pracy w korporacjach.

 

Katarzyna Duda - absolwentka prawa i politologii na Uniwersytecie Opolskim. W latach 2015–2018 badała warunki zatrudnienia osób sprzątających i ochroniarzy w firmach prywatnych. Podejmowała liczne interwencje na rzecz poprawy sytuacji ochroniarzy i osób sprzątających. Od 2019 roku pracuje w OPZZ w Warszawie jako specjalistka ds. polityki społecznej i rynku pracy. Należy do związku zawodowego „Konfederacja Pracy” i jest członkinią Zarządu Okręgu Warszawskiego Razem.

W 2019 roku wydała książkę Kiedyś tu było życie, teraz jest tylko bieda, poświęconą losom robotników przemysłowych w Polsce, których zakłady pracy zamknięto po 1989 roku.

Książka "Korpo. Jak się pracuje w zagranicznych korporacjach w Polsce" - Katarzyna Duda - oprawa miękka - Wydawnictwo Bractwo Trojka. Książka posiada 207 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.