pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 344 s.
EAN: 9788396589415
Data: 2023-01-20
40.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Witajcie w technoświecie. W świecie, w którym przez 24 godziny na dobę nieświadomie pracujemy dla wielkich firm technologicznych, przekazując im bezcenne dane. W którym sztuczna inteligencja zastępuje ludzką pracę, infosfera zatruta jest masą kłamstw i bzdur, a technologie, które powinny nam służyć, wymykają się nam spod kontroli, zaczynają nami rządzić.

Stop. A może nie jest tak źle Ubóstwo na świecie maleje, poszerzają się obszary demokracji, firmy technologiczne oferują nam masę wspaniałych narzędzi, których potrzebujemy do rozwiązywania codziennych problemów
Ta rozmowa to starcie technosceptyka, profesora Andrzeja Zybertowicza, socjologa, nauczyciela akademickiego, doradcy społecznego prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy - z (umiarkowanym) technoentuzjastą, socjologiem Jaremą Piekutowskim.

Jak zatruta infosfera szkodzi państwu (polskiemu i nie tylko) Jak Putin prowadzi przeciwko Zachodowi walkę informacyjną Jak wyzwolić się z panowania technologii i cybernetycznych władców Czy potrzebne jest nam Wielkie Spowolnienie O tym wszystkim opowiada profesor Zybertowicz w wywiadzie-rzece.

Książka "Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce" - Jarema Piekutowski, Andrzej Zybertowicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Nowej Konfederacji. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2022 r. Cena 40.25 zł. Zapraszamy na zakupy!