pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Fabryka terrorystów. Ludobójstwo Jezydów. Tajemnice Państwa Islamskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 175 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380027893
ISBN: 978-83-8002-789-3
Data: 2019-04-11
52.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Masakra Jezydów rozpoczęta przez Państwo Islamskie w 2014 r. może mieć tylko jedną nazwę - ludobójstwo. W obozach dla uchodźców na terenie irackiego Kurdystanu ks. Patrick Desbois i Costel Nastasie przeprowadzili rozmowy z ponad setką osób, które przeżyły tę masakrę. Kobiety jezydzkie wzięte w niewolę przez Państwo Islamskie czujnie obserwowały swoich oprawców i różne sekrety ich
przestępczej organizacji.

Seks, zbrodnia i pieniądz - zeznania ocalałych świadków obalają wszelkie pozory. Jedynym celem "bojowników Allaha" jest nieograniczona władza. Ale do realizacji tego celu islamiści potrzebują określonych narzędzi. I znajdują je w Jezydach, mniejszości etnicznej i religijnej. Mężczyźni, o ile nie złożą przysięgi na wierność islamowi, okazują się bezużyteczni i są natychmiast likwidowani. Natomiast kobiety stają się niewolnicami seksualnymi lub reproduktorkami, których potomstwo powiększyć ma szeregi bojowników Państwa Islamskiego. A chłopców - poprzez okrutny trening i przy pomocy narkotyków - przygotowuje się także do zadań terrorystycznych. Z dyskrecją i bolesną empatią ks. Patrick Debois pochyla się nad zapomnianymi ofiarami tych zbrodni, prezentując nam szczegóły wydarzeń, określanych przez niego mianem ludobójstwa "wysoce praktycznego". To głos upominający się o człowieczeństwo, o to człowieczeństwo, którego zabrakło na początku XXI wieku?

Patrick Debois - ksiądz katolicki, założyciel i przewodniczący międzynarodowej organizacji Yahad-In Unum, prowadzi od lat badania nad Holokaustem, sprzeciwia się antysemityzmowi, dąży do zacieśnienia relacji między katolikami a Żydami.

Costel Nastasie - pochodzi z Rumunii, potomek deportowanych podczas II wojny światowej; prowadzi badania nad ludobójstwem Romów.

Przewodniczący Stowarzyszenia Roma Dignity.

Książka "Fabryka terrorystów. Ludobójstwo Jezydów. Tajemnice Państwa Islamskiego" - praca zbiorowa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 175 stron i została wydana w 2019 r. Cena 52.54 zł. Zapraszamy na zakupy!