pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moje miejsce w antykwariacie Morisaki

Autor książki:

Yagisawa Satoshi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kwiaty Orientu
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
EAN: 9788366658356
Data: 2023-09-28
37.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Moje miejsce w antykwariacie Morisaki to powieść, która przenosi nas do tokijskiej dzielnicy antykwariatów - Jinbocho - gdzie klimat starych ksiąg kontrastuje z nowoczesnością wieżowców w tle. Przez stronice nieśpiesznie prowadzi nas Takako, która w pierwszej części Moje dni w antykwariacie Morisaki, pogrążona była w apatii. Znów spotykamy jej wujka Satoru, ciocię Momoko, Wadę i nieliczne grono znajomych oraz przyglądamy się klientom - plejadzie antykwarycznych ekscentryków. Odkrywamy nie tylko meandry pisarstwa, lecz także międzyludzkich relacji, które rzutują na to, co jest i będzie.

Nie jest to proza monumentalna o rzeczach wielkich, ale bez wątpienia skrywa się w niej przytulność i bliskość. Jest tu zwyczajność kupowania woluminów, które mają swoją historię. Są małe opowieści poukładane na regałach, a równocześnie i te z krwi i kości.

To powieść dla tych, którzy mogą nie jeść, ale muszą czytać. Choć w rzeczywistości jest dla każdego, bo serwuje prostolinijnie podane prawdy egzystencjalne - o czytaniu, życiu i śmierci - które wspólnie tworzą barwny gobelin naszego bytu.

Monika Parda Żyj Bardziej

Książka "Moje miejsce w antykwariacie Morisaki" - Yagisawa Satoshi - oprawa miękka - Wydawnictwo Kwiaty Orientu. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2023 r. Cena 37.01 zł. Zapraszamy na zakupy!