pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kilka myśli o Sercu Pana Jezusa

Autor książki:

ks. Jan Twardowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 140x140 mm
EAN: 9788375162882
ISBN: 978-83-7516-288-2
Data: 2010-06-18
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Piątkowe homilie księdza Jana Twardowskiego, z których pochodzi większość zamieszczonych tutaj rozważań, uczą rozumieć tajemnicę Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozumieć ją jako znak Bożej dobroci i miłości. Uczą, co jest sednem naszej relacji z Bogiem. Uczą też rozumieć modlitwę litanijną - co istotne zwłaszcza dziś, gdy litanie, czasem zanadto, "modlą się same".
Dobrze jest przypomnieć sobie, kiedy powstało nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powstało w czasie, kiedy Kościół był bardzo bogaty i świątynie budowano jak królewskie rezydencje. Serce Jezusa nie potrzebowało ani pieniędzy, ani złota. Potrzebowało drugiego serca.
Powstało w czasie politycznej potęgi Kościoła, kiedy kardynałowie bywali mężami stanu. Wtedy nabożeństwo to odkryto jako powrót do samotności Jezusa w tym świecie, do Jezusa z pokaleczonym sercem.
Powstało w dobie uczonych dyskusji teologicznych i rozmaitych sporów - jako powrót do najprostszego stosunku do Pana Boga poprzez intymną modlitwę.
Nabożeństwo, które jest powrotem do serdecznych uczuć wiary, do rozmowy z Przyjacielem.
z rozważania Osobisty kontakt, s. 41

Książka "Kilka myśli o Sercu Pana Jezusa" - ks. Jan Twardowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2010 r.