pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Eros i agape. Miłość, która daje szczęście

Autor książki:

Christopher West

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 181 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788362579105
ISBN: 978-83-6257-910-5
Data: 2011-05-05
25.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dlaczego miłość kobiety i mężczyzny jest tak pociągająca i zwodnicza, trudna i warta trudu, bolesna i ekstatyczna, okropna i piękna Dlaczego nasz świat jest przesycony seksem, a wciąż głodny miłości Czy w miłości erosa należy tłumić Autor szuka odpowiedzi w encyklice Benedykta XVI Deus caritas est.


W naszych czasach "erotyczny” i "pornograficzny” znaczy niemal to samo. W rezultacie wielu jest przekonanych, że erosa zawsze należy tłumić, a szukać jedynie miłości bardziej "duchowej”. Benedykt XVI zdecydowanie sprzeciwia się tej opinii. Proponuje oczyścić erosa z wypaczeń i przywrócić mu ścisły związek z agape. Dwa tysiące lat temu chrześcijaństwo wywołało "rewolucję miłosną” – nie przez odrzucenie erosa, ale przez oczyszczenie erosa i przepojenie go agape.


Książka w dostępny dla każdego sposób przybliża encyklikę Benedykta XVI Deus caritas est, która czerpie wiele z teologii ciała Jana Pawła II.
Autor podkreśla także, że od uporządkowania miłości kobiety i mężczyzny zaczyna się sprawiedliwy porządek społeczny. Miłość kobiety i mężczyzny jest bowiem fundamentem ludzkiego życia i kamieniem węgielnym cywilizacji. Nie można oddzielać nauczania dotyczącego etyki seksualnej oraz sprawiedliwości społecznej

Książka "Eros i agape. Miłość, która daje szczęście" - Christopher West - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 181 stron i została wydana w 2011 r. Cena 25.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.