pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wdzięczność do końca
Tytuł książki:

Wdzięczność do końca

Autor książki:

ks. Jan Twardowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788380650848
ISBN: 978-83-8065-084-8
Data: 2017-03-06
17.18  25.00  7.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wdzięczność jest najbardziej religijnym uczuciem. Człowiek wdzięczny widzi, że wszystko dostaje. Widzi Stwórcę swojego życia, który wszystko mu daje.

(Jan Twardowski)
Ksiądz Jan Twardowski zawsze za wszystko dziękował - Bogu i ludziom. Dziękował za "łatwe i trudne szczęście", za to, co miłe i niemiłe. Dziękował za to, za co na ogół się nie dziękuje, bo bunt, pytanie "dlaczego właśnie ja?" przesłaniają wszystko. Dziękował też, a może zwłaszcza, za niesłuszne oskarżenia, plotki, "spotkania obszczekane", przykrości i upokorzenia. O wdzięczności mówił do końca. W jednej z najpóźniejszych swoich homilii - a głosił je do połowy roku 2003 - powtórzył myśl, która przewija się przez kilkadziesiąt lat jego pracy kapłańskiej: "Dla mnie wdzięczność jest odmianą pokory. [...] Wdzięczność to najbardziej religijne uczucie. Bo to zawsze wdzięczność Bogu". Drugi nurt twórczości - poezja - myśl tę przynosi w niejednym wierszu.

Na niniejszą antologię, zatytułowaną Wdzięczność do końca, składają się wiersze oraz refleksje znane z innych publikacji Autora, a także trzynaście tekstów prozą publikowanych po raz pierwszy.

Książka "Wdzięczność do końca" - ks. Jan Twardowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2017 r. Cena 17.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Jan Twardowski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Ojciec. Opowiadania - okładka książki

Ojciec. Opowiadania

praca zbiorowa
Wdzięczność losu - okładka książki

Wdzięczność losu

Helena Radzyńska
Kobieta bez winy i wstydu - okładka książki

Kobieta bez winy i wstydu

Wojciech Eichelberger
Robin Graficiarz - okładka książki

Robin Graficiarz

Muriel Zurcher
Wieża z klocków - okładka książki

Wieża z klocków

Katarzyna Kotowska