pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kapitał zagraniczny w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na obszarze Polski. od Królestwa Polskiego do końca II Rzeczypospolitej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 220 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788323144540
ISBN: 978-83-2314-454-0
Data: 2021-09-29
37.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka prezentuje udział kapitału zagranicznego w podmiotach gospodarczych na obszarze Królestwa Polskiego i Polski okresu międzywojennego, który posłużył do sformułowania ogólnych ocen dotyczących jego znaczenia dla ówczesnej gospodarki. Opracowanie tematu wymagało sięgnięcia do niemałej liczby publikacji, często już zapomnianych, głównie historyków opisujących gospodarkę końca I Rzeczypospolitej, okresu porozbiorowego, dwudziestolecia międzywojennego (II Rzeczypospolitej). Tytuł książki, zapowiadający prezentację kwestii kapitału zagranicznego na ziemiach polskich, a nie "w Polsce", podyktowany był faktem, że Polska jako kraj zniknęła z mapy świata w mrocznym czasie porozbiorowym. Egzemplifikację inwestycji zagranicznych w tym okresie ograniczono do Królestwa Polskiego i jego obszaru wcześniej znajdującego się w granicach I Rzeczypospolitej, a dokładniej części noszącej nazwę Korony Królestwa Polskiego.

Przedstawione charakterystyki i oceny stanowiły podstawę sformułowania wniosku, że bezpośrednie inwestycje zagraniczne były pożądane dla rozwoju gospodarki kraju, głównie z uwagi na potrzebę wypełniania deficytu kapitałów własnych.

Książka "Kapitał zagraniczny w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na obszarze Polski. od Królestwa Polskiego do końca II Rzeczypospolitej" - Małgorzata Jaworek, Włodzimierz Karaszewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 220 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.01 zł. Zapraszamy na zakupy!