pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Studia nad genezą spółdzielczości polskiej. Tom I. Okres zaborów i II Rzeczypospolitej

Autor książki:

Grażyna Olszaniec, Tomasz Sińczak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 185 s.
EAN: 9788381805278
ISBN: 978-83-8180-527-8
Data: 2021-11-02
25.18  28.00  2.82 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Jednym z zadań statutowych Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, utworzonego 16 X 2019 r. przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest m.in. popularyzowanie dorobku naukowego w zakresie badań nad kulturą i historią mieszkańców obszarów wiejskich. Komórką NIKi DW predestynowaną do tego celu jest Pracownia Badań Historycznych. Wspomniana powyżej powinność nabiera pierwszorzędnego znaczenia w kontekście potrzeby prezentowania dziejów zmagań o zachowanie polskości na terenach zajętych przez zaborców, jak również budowy i walki o granice oraz pozycję gospodarczą odrodzonej w 1918 r. II Rzeczypospolitej.

W ten nurt myślenia wpisuje się zamysł przygotowania tomu poświęconego historii polskiej spółdzielczości, z uwzględnieniem realiów towarzyszących jej powstaniu i funkcjonowaniu w poszczególnych zaborach (rosyjskim, pruskim/niemieckim, austriackim), a także ukazującego jej znaczenie dla kształtowania spoistości wspólnoty narodowej na podstawie obywatelskiej współodpowiedzialności, która przysłużyła się potem odbudowie zrębów niepodległego państwa polskiego.

Z recenzji dr. hab. Mariusza Krzysztofińskiego (IPN Rzeszów)

Książka "Studia nad genezą spółdzielczości polskiej. Tom I. Okres zaborów i II Rzeczypospolitej" - Grażyna Olszaniec, Tomasz Sińczak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 185 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.18 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]