pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kapitał ludzki a pozycja innowacyjna krajów Europy Środkowo-Wschodniej - modelowanie PLS-SEM

Autor książki:

Iwona Skrodzka

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381024686
ISBN: 978-83-8102-468-6
Data: 2021-08-27
68.50  90.00  21.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Kapitał ludzki stanowi współcześnie istotny czynnik rozwoju opartego na wiedzy i innowacjach. W zależności od poziomu i jakości kapitał ludzki może odgrywać w gospodarce różne role, m.in. użytkownika istniejącej wiedzy, implementatora nowych rozwiązań lub twórcy nowej wiedzy naukowo-technicznej. Wysoki poziom ogólnego kapitału ludzkiego jest warunkiem koniecznym w procesach związanych z dyfuzją wiedzy i innowacji. Z kolei specjalistyczny kapitał ludzki pełni istotną funkcję w tworzeniu nowych, innowacyjnych rozwiązań.

W monografii podjęto próbę określenia siły i kierunku wpływu kapitału ludzkiego, w tym ogólnego i specjalistycznego, na pozycję innowacyjną gospodarek krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Analizy empiryczne oparto na modelowaniu równań strukturalnych, estymowanych metodą cząstkowych najmniejszych kwadratów (partial least squares structural equation modeling - PLS-SEM). Zawarty w monografii opis założeń teoretycznych oraz prezentacja możliwości praktycznego zastosowania modeli PLS-SEM, w szczególności modeli hierarchicznych, w badaniach nad innowacyjnością gospodarek, wypełnia istniejącą lukę poznawczą w zakresie wykorzystania metod analizy wielowymiarowej drugiej generacji w badaniach ekonomicznych.

Książka "Kapitał ludzki a pozycja innowacyjna krajów Europy Środkowo-Wschodniej - modelowanie PLS-SEM" - Iwona Skrodzka - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 254 stron i została wydana w 2021 r. Cena 68.50 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]