pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kakuro. 127 oryginalnych łamigłówek liczbowych
Tytuł książki:

Kakuro. 127 oryginalnych łamigłówek liczbowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: septem
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 122x194 mm
EAN: 9788324603657
ISBN: 83-246-0365-4
Data: 2010-04-28
Cena wydawcy: 9.70 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Współczesne bujutsu i budo
Współczesne bujutsu i budo 27.08 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Kaligrafia japońska. Sztuka pisania
Kaligrafia japońska. Sztuka pisania 16.24 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Czy rozwiążesz moje problemy?
Czy rozwiążesz moje problemy? 37.80 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Sudoku mix
Sudoku mix 4.43 zł pozycja dostępna!

Kakuro. 127 oryginalnych łamigłówek liczbowych - opis książki:

Łamigłówki Kakuro -- tak jak Sudoku -- zyskały w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii ogromną popularność. W USA gra jest znana jako cross sums. Japończycy nazywają ją kasan kurosu -- "kasan" oznacza po japońsku "dodawanie", a "kurosu" to wymówione po japońsku angielskie słowo "cross". Z tego połączenia powstał skrót kakkuro.

Kakuro jest doskonałą grą logiczną. To siatka wypełnionych i pustych pól, przypominająca krzyżówkę. W tym zbiorze znajdziesz siatki w trzech rozmiarach, od bardzo prostych -- przeznaczonych dla początkujących -- po wyjątkowo trudne -- dla tych, którzy lubią wyzwania.

Reguły gry są proste. Pola wypełnione liczbami to wskazówki, zaś puste pola to te, w które wstawiasz cyfry od 1 do 9. Jeśli na przykład wskazówką jest liczba 6, a obok są dwa puste pola, Twoim zadaniem jest wpisać w nie cyfry 2 i 4 albo 5 i 1 tak, aby uzyskać sumę 6; ale nie wpisuj 3 i 3, bo cyfry w jednym wierszu albo kolumnie nie mogą się powtarzać. Zadanie staje się trudniejsze, jeśli w siatce jest więcej wskazówek oraz więcej przecinających się wierszy i kolumn z pustymi polami do wypełnienia. W książce znajdziesz dokładne objaśnienia reguł gry i wskazówki na dobry początek.

Sam dobierz najlepszy dla siebie poziom trudności. Otwórz zbiór na którejś z siatek kakuro, a nie zauważysz nawet, kiedy skończysz pierwszą łamigłówkę i zaczniesz następną... Życzymy Ci dobrej zabawy.

Książka „Kakuro. 127 oryginalnych łamigłówek liczbowych” - oprawa miękka - Wydawnictwo septem. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""