pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Jubileuszowa księga nauk politycznych. Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 484 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788323340133
ISBN: 978-83-2334-013-3
Data: 2016-05-16
42.97  46.20  3.23 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Jubileuszowa księga nauk politycznych. Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego - opis książki:

Znamienną właściwością rozwoju nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim jest charakter więzi łączących je z naukami prawnymi i Wydziałem Prawa. Wzajemne oddziaływanie na siebie tych gałęzi jako differentia specifica uniwersyteckiej tradycji nauk politycznych przewija się nieprzerwanie przez cały 214-lemi okres historii tej gałęzi wiedzy. Począwszy od Katedry Umiejętności Politycznych, a na Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego skończywszy, więzi te przybierały różne formy, a także obejmowały różnorakie materie. Wystarczy zwrócić uwagę na ich kompleksowy charakter. W skali przedsięwzięć obejmujących: kadrę nauczającą, gremia inicjatorów i organizatorów rozwiązań instytucjonalnych; autorstwo projektów konceptualnych i programowych w domenie nauk politycznych - udział profesorów prawa był dominujący. Nadto Wydział Prawa UJ wspierał organizacyjnie i merytorycznie wszelkie inicjatywy mające na celu rozwój charakteryzowanej dyscypliny, a instytucje uprawiające nauki polityczne konsekwentnie włączał w obręb własnych struktur organizacyjnych.

Ze wstępu prof. drą hab. Andrzeja Zięby
Wybrano czterdzieści bezdyskusyjnie najznakomitszych postaci uczonych działających od połowy wieku dziewiętnastego, od zalążka akademickich nauk politycznych, aż do lat dziewięćdziesiątych obecnego stulecia. Uczonych, działaczy i polityków czynnych - co prawda - głównie w Alma Mater Jagiellonka, ale promieniujących swoimi osiągnięciami na wszystkie ośrodki myśli politycznej i poza te granice. Potencjalny czytelnik, wykładowca, badacz, student, polityk, ktokolwiek, komu sprawy polityczne nie są z wielorakich przyczyn obojętne, otrzymuje w tym dziele oryginalny zbiór biografii tych "największych", wytyczających szlaki prowadzące do wiedzy politycznej, biografii nasyconych bogato faktami z ich życia, z ich akademickich curricula, ale przede wszystkim ukazujących materie i rozmiary ich naukowej twórczości. Jubileuszowa księga nauk politycznych - w takim ujęciu, opracowaniu i rozmiarach - jest wyjątkowo potrzebna do zwalczania - niekoniecznie przez nich zawinionej - a ciążącej na dzisiejszym środowisku polskich politologów niewiedzy, "małowiedzy" o ich własnych intelektualnych korzeniach.

Z recenzji prof. zw. dra hab. Krzysztofa Pałeckiego

Książka „Jubileuszowa księga nauk politycznych. Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego” - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 484 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jubileuszowa księga nauk politycznych. Instytut Nauk Politycznych..."
Produkty podobne:
Damnatio memoriae w europejskiej - okładka książki
Damnatio memoriae w europejskiej kulturze politycznej Renata Gałaj-Dempniak, Danuta Okoń, Magdalena Semczyszyn (red.)