pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jezus i żydowskie korzenie Maryi

Autor książki:

Brant Pitre

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 202x142 mm
EAN: 9788327717320
ISBN: 978-83-2771-732-0
Data: 2020-03-21
30.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nie przypuszczałem, że można napisać książkę o Maryi, która zaciekawi i połączy katolików i protestantów - uczonych, duchownych i świeckich. To, co Pitre ma do powiedzenia o Biblii i typologii maryjnej, jest jasne i przekonujące. Zachwycająca lektura, najlepsze studium biblijne o Maryi, jakie czytałem. Prawdziwe arcydzieło.

Scott Hahn, autor Uczty Baranka i Czwartego kielicha
Czy nauczanie Kościoła katolickiego na temat Maryi jest zgodne z tym, co mówi Biblia, czy może to tylko część tradycji? Czy Maryja powinna być nazywana Matką Bożą, czy wyłącznie Matką Jezusa? Czy naprawdę przez całe życie pozostała dziewicą, czy też "bracia Jezusa" wymienieni w Ewangelii to także Jej dzieci? Czy modląc się do Maryi, katolicy wielbią Ją na równi z Bogiem?
Na te pytania - i na wiele innych - odpowiada autor bestsellera Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii. Wychodząc od Starego Testamentu i starożytnego judaizmu, pokazuje biblijne podstawy wiary w to, że Maryja jest nową Ewą, Matką Bożą, Królową Nieba i Ziemi oraz nową Arką Przymierza.

Brant Pitre - profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

Książka "Jezus i żydowskie korzenie Maryi" - Brant Pitre - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]