pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Krótka historia teologii chrześcijańskiej

Autor książki:

Dirk Ansorge

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788327719300
ISBN: 978-83-2771-930-0
Data: 2021-09-15
41.99  59.00  17.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pasjonująca podróż po wiekach teologii chrześcijańskiej Pierwsze na rynku polskim jednotomowe wydanie tak obszernego, a zarazem przystępnego przewodnika po dziejach teologii chrześcijańskiej. Autor, uznany niemiecki teolog, odkrywa przed czytelnikami zarówno jasne, jak i ciemne karty historii Kościoła. Z dużą dbałością o szczegóły opisuje najważniejsze postacie, wydarzenia i orientacje teologiczne. Uwzględnia przy tym kontekst historyczny i uwarunkowania interpretacyjne panujące w opisywanych epokach, dzięki czemu daje czytelnikowi klucz do zrozumienia przytaczanych historii.

"Krótka historia teologii chrześcijańskiej" jest najlepszą książką teologiczną o charakterze wprowadzenia do teologii dogmatycznej, jaką w życiu czytałem. Autor w sposób syntetyczny, a jednocześnie całościowy i głęboki opowiada w niej o historii rozwoju teologii chrześcijańskiej - szczególnie w jej aspekcie doktrynalnym - od pierwszych wieków Kościoła aż po czasy nam współczesne.

ks. prof. Zbigniew Kubacki SJ
Dirk Ansorge (ur. 1960) - niemiecki teolog, profesor dogmatyki w Uniwersytecie Filozoficzno-Teologicznym w Sankt Georgen (Frankfurt nad Menem), od 2014 roku również prorektor tego uniwersytetu. Specjalista w zakresie historii teologii dogmatycznej, autor kilku monografii oraz wielu artykułów naukowych. Za swoje osiągnięcia na polu badań teologicznych otrzymał prestiżową Nagrodę im. Karla Rahnera przyznawaną przez Uniwersytet w Innsbrucku.

Książka "Krótka historia teologii chrześcijańskiej" - Dirk Ansorge - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2021 r. Cena 41.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]