pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki

Autor książki:

Alberto Angela

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 344 s.
EAN: 9788307035031
ISBN: 978-83-0703-503-1
Data: 2021-02-02
Cena wydawcy: 54.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Alberto Angela oprowadza czytelników po antycznym Rzymie, opowiadając o codziennym życiu jego mieszkańców. Zwiedzamy Wieczne Miasto w zwykły dzień w 115 roku, za panowania cesarza Trajana, w czasach największej potęgi Imperium Rzymskiego. Wędrówka trwa, godzina po godzinie, od wczesnego ranka do północy.

Spacerujemy zatłoczonymi ulicami, zaglądamy do warsztatów rzemieślniczych, księgarń i łaźni, na Forum Romanum, do amfiteatru i na targ niewolników. Autor otwiera przed nami drzwi zarówno do rezydencji najbogatszych obywateli, jak i do wielopiętrowych bloków, w których żyli ludzie średniozamożni i ubodzy. Dowiadujemy się, jak mieszkali, w co się ubierali, co jedli, jak wyglądały ich codzienne zabiegi higieniczne, gdzie pracowali i jak spędzali wolny czas. Przyglądamy się relacjom społecznym, sprawowaniu kultów religijnych, rozrywkom.

Książka "Jeden dzień w starożytnym Rzymie. Życie powszednie, sekrety, ciekawostki" - Alberto Angela - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czytelnik. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2021 r.