pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jąkanie. Analiza procesu komunikacji słownej
Tytuł książki:

Jąkanie. Analiza procesu komunikacji słownej

Autor książki:

Jolanta Góral-Półrola

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788380950283
ISBN: 978-83-8095-028-3
Data: 2016-03-09
25.92  38.00  12.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Monografia Doktor Jolanty Góral-Półroli prezentuje nowoczesne, interdyscyplinarne w swej naturze ujęcie problematyki zaburzeń płynności mówienia. Jąkania bowiem nie da się rozpoznawać z perspektywy jednej tylko dyscypliny. Autorka stara się ustalić, w jakiej relacji pozostają jąkanie i komunikacja słowna: czy i w jaki sposób jąkanie determinuje obraz zachowań komunikacyjnych osób jąkających się; czy i w jaki sposób sytuacja komunikacyjna moderuje objawy tego zaburzenia; czy osoby jąkające się charakteryzuje jakiś specyficzny profil zachowań komunikacyjnych. Tło neurologiczne i neuropsychologiczne, uwzględniające światowe trendy w badaniach, oraz zastosowana teoria mikrogenetyczna świetnie podbudowują wywód i dostarczają narzędzi do zrozumienia istoty jąkania oraz wyciągnięcia istotnych wniosków natury aplikacyjnej. Spojrzenie na jąkanie z perspektywy mikrogenetycznej teorii formowania się objawu, oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym Autorki, jest oryginalne nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jest to znakomicie opracowana propozycja wydawnicza zarówno pod względem teorii, jak i wartości praktycznych.

[...] Podsumowując, pragnę podkreślić, że monografia prezentuje wartościowe treści, wnosi nową wiedzę dotyczącą komunikacji osób jąkających się oraz jest oparta na ciekawych i prawidłowo przeprowadzonych badaniach empirycznych.

Książka "Jąkanie. Analiza procesu komunikacji słownej" - Jolanta Góral-Półrola - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jolanta Góral-Półrola - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Komunikowanie się w środowisku - okładka książki
Komunikowanie się w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.... Marzena Okrasa, Wojciech J. Maliszewski, Marian Fiedor (red.)
Logopedia. Standardy postępowania - okładka książki
Logopedia. Standardy postępowania logopedycznego.... Stanisław Grabias, Jolanta Panasiuk, Tomasz Woźniak (red.)
Logopedia. Teoria zaburzeń mowy - okładka książki
Logopedia. Teoria zaburzeń mowy Stanisław Grabias, Marek Kurkowski (red.)
Produkty podobne:
Zaburzenia płynności mowy. Seria: - okładka książki
Zaburzenia płynności mowy. Seria: Logopedia XXI... Katarzyna Węsierska, Katarzyna Gaweł (red.)