pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Dyslektyczne Potyczki 2. Zadania obrazkowe-językowe
Tytuł książki:

Dyslektyczne Potyczki 2. Zadania obrazkowe-językowe

Autor książki:

Katarzyna Knopik

Dane szczegółowe:
Wydawca: EPIDEIXIS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 168x235 mm
EAN: 9788375142112
ISBN: 978-83-7514-211-2
Data: 2019-10-24
12.46  15.50  3.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Dyslektyczne potyczki 2. Zadania obrazkowe-językowe to druga z serii 3 książeczek PUS przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, zagrożonych dysleksją oraz dyslektycznych, a także dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej.

Zawarte w książeczkach zadania
doskonalą - niezbędne w procesie prawidłowego czytania i pisania - umiejętności ogólnorozwojowe takie jak:
analizę i syntezę wzrokową
analizę i syntezę słuchową
pamięć
koncentrację
myślenie logiczne, analogiczne i przyczynowo-skutkowe.

Uruchamiają też strategie lewopółkulowe, przez co znajdą zastosowanie nie tylko wśród dzieci dyslektycznych, ale także w terapii logopedycznej lub pedagogicznej, jak też w czasie ćwiczeń w domu.

Zadania w kolejnych książeczkach serii Dyslektyczne potyczki
zostały ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności - od łatwiejszych do trudniejszych.

w części 1 znajdują się zadania oparte głównie na materiale obrazkowym, nie wymagające jeszcze umiejętności samodzielnego, płynnego czytania
część 2 to ćwiczenia oparte na materiale obrazkowo-językowym, wymagające znajomości liter, sylab, cyfr oraz umiejętności samodzielnego czytania prostych wyrazów
część 3 zawiera zadania oparte na materiale językowym, które wymagają umiejętności samodzielnego czytania, znajomości sylab, głosek oraz znaków, a także umiejętności liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych.

Ilustracje znajdujące się w książeczkach z serii Dyslektyczne potyczki
to jedynie czarno-białe znaki i symbole graficzne, które dodatkowo wspomagają procesy poznawcze oswajając dziecko ze światem liter, wyrazów i dłuższych tekstów.

Niektóre ćwiczenia mogą być wykorzystywane
przez terapeutów i pedagogów jako materiał diagnostyczny. Rozpoczynając pracę z dzieckiem mogą oni sięgnąć po te ćwiczenia, aby stwierdzić, czy dziecko ma problemy dyslektyczne, a jeśli tak, to w jakim stopniu.

Dyslektyczne potyczki
to taki materiał w Systemie Edukacji PUS, który od dawna był oczekiwany przez wielu pedagogów, terapeutów i rodziców. Mamy nadzieję, że książeczki spodobają się również dzieciom, do których są adresowane.

Pomysłodawczynią i autorką
serii Dyslektyczne potyczki jest Katarzyna Knopik, pedagog, logopedka, specjalista terapii ręki, autorka znanego i cenionego bloga Loogo MOWA.

Książka "Dyslektyczne Potyczki 2. Zadania obrazkowe-językowe" - Katarzyna Knopik - oprawa miękka - Wydawnictwo EPIDEIXIS. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2019 r. Cena 12.46 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Katarzyna Knopik - autor m.in.:
Produkty podobne:
PUS Dyslektyczne potyczki 1 - okładka książki

PUS Dyslektyczne potyczki 1

Katarzyna Knopik