pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Jak życie naśladuje szachy
książka:

Jak życie naśladuje szachy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fijorr Publishing
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788389812513
ISBN: 978-83-8981-251-3
Data: 2009-02-20
29.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Jak życie naśladuje szachy - Garri Kasparow - opis książki:

W ciągu ponad dwudziestu lat Garry Kasparow był najwyżej cenionym szachistą świata i jest powszechnie uważany za mistrza wszechczasów. Już po upływie dwóch lat od momentu wycofania się z profesjonalnych rozgrywek szachowych dał się poznać jako przywódca opozycji politycznej w Rosji, zdobywając podziw świata z powodu konsekwentnej i nieustraszonej kampanii na rzecz przeprowadzenia w swoim ojczystym kraju wolnych i sprawiedliwych wyborów.
W książce Jak życie naśladuje szachy Kasparow analizuje wnioski wieńczące jego najpierw szachową, a obecnie polityczną karierę, oferując czytelnikom pulsujący życiem zestaw metod osiągania sukcesu dzięki opanowaniu instrumentów pozwalających na prowadzenie tej najstarszej gry świata. Jednocześnie odpowiada na pytania, jak oceniać szanse, przewidywać przyszłość i projektować zwycięskie strategie. Odnosząc się do różnych, decydujących aspektów swojej kariery, w tym również do największych sukcesów i błędów, Kasparow omawia fundamentalne czynniki składające się na proces podejmowania właściwych decyzji, poczynając od praktycznych podstaw strategii, oceny i sztuki subtelniejszego, bardziej zgodnego z ludzką naturą posługiwania się pamięcią, intuicją, wyobraźnią, a nawet fantazją. Niezależnie od tego, czy opisuje swoją własną filozofię "przewagi atakującego”, czy też sposoby, którymi posłużył się, rozwijając własny styl, Kasparow tłumaczy i naświetla istotę strategicznych oraz emocjonalnych umiejętności, które może w sobie rozwinąć i udoskonalić każdy, kto tylko pragnie realizować swoje zamierzenia na wyższym poziomie. Posługując się przykładami zaczerpniętymi z bieżących wydarzeń w dziedzinie sportu, historii wojskowości, polityki, biznesu i literatury, Kasparow pokazuje, jak osiągać sukcesy dzięki nieustannemu zadawaniu sobie pytań, rozpoznawaniu wzorców myślenia i postępowania, minimalizowaniu stanów rozproszenia uwagi oraz zrozumieniu poszczególnych faz prowadzonej przez nas gry – mówi też, jak możemy naprawdę wydajnie działać, pozwalając zarazem rozkwitać własnej wyobraźni.
W epilogu Kasparow wyjaśnia, w jaki sposób rozwinął swoją strategię polityczną w oparciu o wnioski, do których doszedł w swoim życiu arcymistrza szachownicy. Mówi, iż próba tchnięcia energii w ruch anty-putinowski przypominała "przystąpienie do biegnącej już partii szachów ze świadomością, iż wchodzący do gry jest bliski mata w każdym możliwym wariancie”. Za pomocą szachowych narzędzi Kasparow opisuje projektowanie i realizację kreatywnych strategii.
Inspirująca, głęboko inteligentna, łącząca biznesowy punkt widzenia ze wspomnieniami osobistymi książka Jak życie naśladuje szachy umożliwia nam niezwykle pożyteczne wniknięcie w sekrety jednego z największych i najbardziej innowacyjnych myślicieli współczesnych nam czasów.

Książka „Jak życie naśladuje szachy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Fijorr Publishing.

Książka posiada 304 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jak życie naśladuje szachy"
Garri Kasparow - autor m.in.:
Graj jak Kasparow - okładka książki
Graj jak Kasparow Garri Kasparow;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Karol Irzykowski. Pióro i szachy - okładka książki
Karol Irzykowski. Pióro i szachy Mirosława Litmanowicz, Tomasz Lissowski
Produkty podobne:
W poszukiwaniu duszy - okładka książki
W poszukiwaniu duszy Kimura Tadataka
On. Pytania intymne - okładka książki
On. Pytania intymne Zbigniew Lew-Starowicz
Księga rodzicielstwa bliskości - okładka książki
Księga rodzicielstwa bliskości William Sears, Martha Sears