pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jak tłumaczyć dzieciom matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców

Autor książki:

Danuta Zaremba

Dane szczegółowe:
Wydawca: septem
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 168x237 mm
EAN: 9788324670901
ISBN: 978-83-246-7090-1
Data: 2014-01-23
22.61  29.90  7.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Po co ludzie uczą się matematyki Żeby uczyć matematyki innych.


Hugo Steinhaus

Szkolna matematyka nie ma najlepszej prasy. Po zmaganiach z dodawaniem patyczków i odkładaniem ich na bok dla większości dzieciaków zaczynają się schody. Schody o pewnej wysokości, kątach, bokach. Nic przyjemnego. I tak przynajmniej do matury. Nadchodzi zło, mrok i matematyka.

Wbrew pozorom matematyka, sama w sobie niezwykle logiczna, przez młodych ludzi jest odbierana zupełnie inaczej. Wiąże się to z różnicami w postrzeganiu świata, sztucznymi definicjami i niezrozumiałym nazewnictwem. Mamy jednak dobrą wiadomość: matematykę można dzieciom przybliżyć! Wystarczy, że nawiążemy do ich własnych doświadczeń, pozwolimy im posługiwać się potocznym językiem, a przede wszystkim będziemy odwoływać się do zdrowego rozsądku.

Ta książka przeznaczona jest dla rodziców, których pociechy uczęszczają do szkół podstawowych i gimnazjów. Przyda się także nauczycielom, którzy szukają nieszablonowych pomysłów, by pomóc uczniom oswoić świat ułamków i wielokątów, a także całej reszcie, żyjącej w przekonaniu, że matematyka jest tylko dla wybranych.

Książka "Jak tłumaczyć dzieciom matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców" - Danuta Zaremba - oprawa miękka - Wydawnictwo septem. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2014 r. Cena 22.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]