pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Instytucje i ich wrogowie

Autor książki:

Kazimierz M. Ujazdowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arche
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788396099051
ISBN: 978-83-9609-905-1
Data: 2022-07-08
33.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Jeden z ostatnich prawdziwych konserwatystów w polskiej polityce pokazuje w tej książce wciąż ogromny potencjał tego sposobu myślenia w programowaniu tak polityki zagranicznej, jak i krajowej. Cenna lektura".

Bartłomiej Radziejewski Nowa Konfederacja
"Książka prof. K.M. Ujazdowskiego to zbiór tekstów pozornie o różnych sprawach, ale jest to jedynie powierzchowne wrażenie, w rzeczywistości bowiem ta wielowątkowość sprowadza się do obrony dobra wspólnego jako podstawowej wartości Rzeczypospolitej".

dr hab. Ryszard Balicki, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego
"Alternatywą dla Pi S może być tylko różnorodna i mająca ambitne cele opozycja. Książka Kazimierza Ujazdowskiego projektuje jeden z jej ważnych nurtów, jakim może być postkonserwatywne centrum".

dr hab. Rafał Matyja, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
"Kazimierz Ujazdowski, admirator de Gaulle a, broni trwałości instytucji i przekonuje, że państwo powinno być tym, co łączy, a nie dzieli".

Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka związana z Polityką
Kazimierz M. Ujazdowski (1964), nauczyciel akademicki, dr hab. nauk prawnych, konstytucjonalista i historyk doktryn politycznych.zajmuje się polską myślą polityczną XX wieku, francuskim konstytucjonalizmem i współczesnymi zagadnieniami ustrojowymi. Członek Komitetu Nauk Prawnych PAN i Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego. W czasach PRL uczestnik Ruchu Młodej Polski i opozycji solidarnościowej. Poseł na Sejm I, III, IV, V i VI kadencji. Wicemarszałek Sejmu w latach 2004-2005. Dwukrotnie sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Współtwórca polskiej dyplomacji kulturalnej i historycznej. W latach 2014-2019 poseł do Parlamentu Europejskiego. W chwili obecnej senator RP. Członek Klubu Koalicji Polskiej i współzałożyciel Centrum dla Polski.

Książka "Instytucje i ich wrogowie" - Kazimierz M. Ujazdowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Arche. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2022 r. Cena 33.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.