pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Organizacja wirtualna
Organizacja wirtualna 27.79 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Innowacyjność w Polsce w ujęciu regionalnym. Nowe teorie, rola funduszy...
książka:

Innowacyjność w Polsce w ujęciu regionalnym. Nowe teorie, rola funduszy unijnych i klastrów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Wiedzy i Innowacji
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 386 s.
EAN: 9788360653081
ISBN: 978-83-6065-308-1
Data: 2013-12-27
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Innowacyjność w Polsce w ujęciu regionalnym. Nowe teorie, rola funduszy unijnych i klastrów - Sylwia Pangsy-Kania, Krzysztof Piech - opis książki:

Idee związane z gospodarką wiedzy i innowacyjnością jak dotąd nie zostały wystarczająco dobrze ugruntowane w polskiej literaturze. Tymczasem presja zewnętrzna - rosnąca innowacyjność innych krajów, sprawia, że nie można czekać z podejmowaniem działań w tym zakresie. Stąd znajduje uzasadnienie Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-13, a także inne działania zmierzające do podniesienia innowacyjności Polski, mimo niektórych głosów wskazujących, że nasz kraj jest jeszcze na zbyt niskim etapie rozwoju technologicznego, by odnosić profity z innowacyjności i należałoby się skoncentrować raczej na imitacjach, niż na innowacjach. Niektóre kraje uważane za rozwijające się mają bardziej zaawansowaną technologicznie strukturę eksportu, niż Polska. Stąd wzmacnianie innowacyjności gospodarki i opieranie jej rozwoju na wiedzy (a nie np. na taniej sile roboczej czy rezerwach transformacyjnych, np. prywatyzacji) stało się wyzwaniem, które jest konieczne do podjęcia.

Książka „Innowacyjność w Polsce w ujęciu regionalnym. Nowe teorie, rola funduszy unijnych i klastrów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Wiedzy i Innowacji.

Książka posiada 386 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Innowacyjność w Polsce w ujęciu regionalnym. Nowe teorie, rola funduszy..."
Sylwia Pangsy-Kania, Krzysztof Piech (red.) - autor m.in.: