pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Immunitet parlamentarny i immunitet głowy państwa z perspektywy konstytucyjnej...
książka:

Immunitet parlamentarny i immunitet głowy państwa z perspektywy konstytucyjnej i karnoprocesowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 162 s.
EAN: 9788380171954
ISBN: 978-83-8017-195-4
Data: 2018-05-23
Cena wydawcy: 21.00 złpozycja niedostępna

Immunitet parlamentarny i immunitet głowy państwa z perspektywy konstytucyjnej i karnoprocesowej - Marta Kłopocka-Jasińska, Monika Filipowska-Tuthill - opis książki:

Publikacja poświęcona jest immunitetom parlamentarzystów oraz głowy państwa, które analizowane są z perspektywy krajowej i międzynarodowej. Autorami są wybitni eksperci w zakresie podejmowanych problemów badawczych. Za cel publikacji przyjęto krytyczną analizę polskich rozwiązań normatywnych dotyczących immunitetów najwyższych przedstawicieli państwa, a w szczególności celu i zakresu ochrony immunitetowej oraz zagadnień proceduralnych związanych z obowiązywaniem immunitetu, także w kontekście standardów międzynarodowych. Niewątpliwym walorem monografii jest połączenie w niej dwóch perspektyw badawczych, tj. perspektywy konstytucyjnej i karnoprocesowej. Są one względem siebie komplementarne i umożliwiają przeprowadzenie całościowej analizy zagadnienia, czyniąc przez to wywody twardo umocowanymi w dorobku doktryny i istotnymi dla jej rozwoju.

Publikacja składa się z dwóch części, z których pierwsza zatytułowana "O istocie immunitetu" poświęcona jest zasadniczym kwestiom odnoszącym się do samej idei immunitetów parlamentarnego i prezydenckiego.

Druga część publikacji nosi tytuł "O kwestiach proceduralnych związanych z immunitetem" i dotyczy szczegółowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem immunitetów w praktyce.

Książka „Immunitet parlamentarny i immunitet głowy państwa z perspektywy konstytucyjnej i karnoprocesowej” - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA.

Książka posiada 162 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Immunitet parlamentarny i immunitet głowy państwa z perspektywy konstytucyjnej..."
Marta Kłopocka-Jasińska, Monika Filipowska-Tuthill (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Nowy liberalizm - okładka książki
Nowy liberalizm Tomasz Sawczuk