pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Ideologia, teoria, edukacja. Myśl Ericha Fromma jako inspiracja dla pedagogiki współczesnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 330 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788380951433
ISBN: 978-83-8095-143-3
Data: 2016-12-01
32.26  39.90  7.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Ideologia, teoria, edukacja. Myśl Ericha Fromma jako inspiracja dla pedagogiki współczesnej - Rafał Włodarczyk - opis książki:

Pisząc kolejne rozdziały książki, stawiałem sobie za zadanie badawcze osadzoną w perspektywie pedagogiki krytycznej analizę oraz pogłębione odczytanie dla teorii i praktyki edukacji prac wybitnego zachodniego humanisty XX wieku Ericha Fromma - z uwzględnieniem znaczenia w jego myśli głównych inspiracji filozofa psychoanalizą, marksizmem i tradycją żydowską. Spośród wielu ważnych i ożywczych, według licznych komentatorów jego pism, koncepcji i rozwiązań, jakie można zaczerpnąć z imponującego dorobku badacza, wyodrębniłem trzy zagadnienia, które moim zdaniem z jednej strony odgrywają w tej myśli zasadniczą rolę, a z drugiej stanowią inspirujący materiał dla pedagogiki jako dyscypliny naukowej (także dla aktualnej jej kondycji w Polsce), jak również problematyki pedagogiki krytycznej, stanowiącej, jak przyjmuję, właściwy punkt odniesienia dla prac Fromma na gruncie naszej dyscypliny. Na tych właśnie zagadnieniach skoncentrowałem uwagę w kolejnych trzech rozdziałach części pierwszej, które poprzedza wprowadzenie zawierające uzasadnienie podjęcia się sformułowanego w tytule monografii zadania badawczego. I tak, rozdział drugi poświęcony jest koncepcji radykalnego humanizmu oraz zamysłowi jego realizacji, rozdział trzeci dokładnie omawia Frommowską antropologię filozoficzną i pedagogiczną, a czwarty zajmuje się proponowanym przez badacza podejściem do zjawiska ideologii oraz rozwija koncepcję krytyki społecznej, za jaką się opowiadał.

Książka „Ideologia, teoria, edukacja. Myśl Ericha Fromma jako inspiracja dla pedagogiki współczesnej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 330 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ideologia, teoria, edukacja. Myśl Ericha Fromma jako inspiracja dla..."
Rafał Włodarczyk - autor m.in.:
Transgresje w edukacji. Tom 2 - okładka książki
Transgresje w edukacji. Tom 2 Rafał Włodarczyk, Iwona Paszenda;
Interdyscyplinarność i transdyscyplinarność - okładka książki
Interdyscyplinarność i transdyscyplinarność pedagogiki Rafał Włodarczyk, Wiktor Żłobicki (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kultura pokoju - trójgłos edukacyjny - okładka książki
Kultura pokoju - trójgłos edukacyjny Medero Fernando Barragan, Jolanta Maćkowicz, Zofia Szarota
Produkty podobne:
W poszukiwaniu metodologicznych - okładka książki
W poszukiwaniu metodologicznych fundamentów współczesnej... Barbara J. Grzyb, Artur Łacina-Łanowski, Marek Wasielewski