pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych. Od Ronalda Reagana do Baracka Obamy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 442 s.
Wymiar: 165x245 mm
EAN: 9788378506096
ISBN: 978-83-7850-609-6
Data: 2014-04-30
35.96  58.00  22.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych. Od Ronalda Reagana do Baracka Obamy - Eugenia Potulicka - opis książki:

Neoliberalizm jest dominującą ideologią we współczesnym świecie, wywiera ogromny wpływ także na edukację. Książka weryfikuje hipotezę o istnieniu edukacyjnego programu ekonomii korporacyjnej. O ile wybitni ekonomiści mówią otwarcie o błędach doktryny neoliberalnej i o potrzebie wymyślenia nowej koncepcji, o tyle pedagodzy w naszym kraju (bo nie za granicą) na ogół milczą na temat konieczności radykalnej zmiany funkcjonującego modelu edukacji, jako pochodnej, gdyż stanowiącej narzędzie i konsekwencję funkcjonowania korporacyjnej ekonomii.

Celem książki jest krytyczna analiza teorii, ideologii, filozofii neoliberalizmu oraz jego pedagogii w Polsce i na świecie. Autorki dociekają także, jakie są skutki neoliberalnej pedagogii i kultury Sądzą, że znajomość zagadnień podejmowanych w publikacji jest konieczna każdemu, kto chce się uważać za świadomego obywatela. Są zdania, iż należy krytycznie przemyśleć całość edukacyjną, w jakiej funkcjonujemy z wzięciem pod uwagę jej neoliberalnego - również całościowego - uwikłania.

Książka „Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych. Od Ronalda Reagana do Baracka Obamy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls.

Książka posiada 442 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych. Od Ronalda..."
Eugenia Potulicka - autor m.in.:
Neoliberalne uwikłania edukacji - okładka książki
Neoliberalne uwikłania edukacji Eugenia Potulicka, Joanna Rutkowiak;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: