pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Idee Wacława Dawidowicza

Autor książki:

Tomasz Bąkowski, Mariusz Bogusz

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 210 s.
Wymiar: 253x176 mm
EAN: 9788382064131
ISBN: 978-83-8206-413-1
Data: 2022-07-01
Cena wydawcy: 84.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Merytoryczna zawartość publikacji odzwierciedla przedmiotowo szeroki wachlarz naukowych pasji Profesora, które charakteryzując się różnorodnością, zawsze jednak dotykały węzłowych problemów prawa i administracji. Tę wieloaspektowość wyraża przyjęty układ pracy. Jej poszczególne części odnoszą się bowiem do tradycyjnie wyodrębnionych pięciu obszarów, określanych wspólnym mianem nauk prawno-administracyjnych.

Spoiwem dla różnych w swej tematyce metodologii i głębi opracowań drugiego tomu Gdańskiej Koncepcji Prawa Administracyjnego jest, jak się okazuje, ponadczasowa myśl Profesora Dawidowicza, inspirująca do badań nad podstawowymi problemami prawa administracyjnego i nadal zachowująca swój doniosły naukowo walor. Dorobek pozostawiony przez Uczonego pobudza też do weryfikacji i konfrontacji sformułowanych w nim twierdzeń ze współczesnymi uwarunkowaniami prawnymi, społecznymi, gospodarczymi i politycznymi. Wydaje się, że równie skutecznie dorobek ten zachęca do podążania intelektualnymi ścieżkami, które wytyczał Profesor Wacław Dawidowicz przez połowę XX w., w znacznej mierze niełatwego dla nauki, w tym nauki prawa administracyjnego.

Książka "Idee Wacława Dawidowicza" - Tomasz Bąkowski, Mariusz Bogusz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego. Książka posiada 210 stron i została wydana w 2022 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]