pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hildegarda z Bingen. Mistyczka z charakterem

Autor książki:

Elżbieta Wiater

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2012
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374825122
ISBN: 978-83-7482-512-2
Data: 2012-10-01
14.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Hildegarda z Bingen od wczesnego dzieciństwa doświadczała wizji. W bardzo młodym wieku oddana została do benedyktyńskiego klasztoru i została mniszką. Jednak swoje zasadnicze powołanie odnalazła w połowie życia, kiedy miała już ponad czterdzieści lat, wtedy bowiem rozpoczęła działalność publiczną. W ciągu następnych czterech dekad stworzyła kilkanaście większych i mniejszych dzieł (w których zawarła m.in. opisy swoich wizji), komponowała muzykę, leczyła, prowadziła bogatą korespondencję, angażowała się w ówczesną politykę, wreszcie założyła dwa opactwa i zarządzała nimi. A wszystko to w trakcie walki z atakami chorób, które nękały ją od dzieciństwa. Bł. Jan Paweł II nazwał jąświatłem dla ludzi jej czasów, które świeci jeszcze jaśniej dzisiaj". W 2012 roku Benedykt XVI ogłosił ją świętą i Doktorem Kościoła.

Opowieść o życiu tej wszechstronnie uzdolnionej, niezwykle aktywnej i energicznej mniszki przedstawiona została przez Elżbietę Wiater na tle fascynującej epoki rozkwitu średniowiecza. Autorka odsłania przed czytelnikami tajemniczy świat średniowiecznych klasztorów, barwnie opisuje życie benedyktyńskich mniszek i mnichów, stara się przybliżyć wizję świata, wzory zachowań i dominujące wartości ówczesnej kultury.

Książka "Hildegarda z Bingen. Mistyczka z charakterem" - Elżbieta Wiater - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 132 stron i została wydana w 2012 r. Cena 14.70 zł. Zapraszamy na zakupy!