pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Grecja. Gorzkie Pomarańcze

Autor książki:

Dionisios Sturis

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788366278394
ISBN: 978-83-6627-839-4
Data: 2019-06-19
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

OSOBISTA OPOWIEŚĆ O GRECJI.

Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze - własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii.

Autor "Gorzkich Pomarańczy", choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou, recenzent Efimerida ton syntakton.

Książka "Grecja. Gorzkie Pomarańcze" - Dionisios Sturis - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r.